• glowna-konkursambasada
  • glowna-nepal
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16 ODBĘDZIE SIĘ

 1 WRZEŚNIA 2015 R., GODZ. 9:00

W KOŚCIELE POD WEZWANIEM ŚW. FAUSTYNY, UL. ŻUROMIŃSKA 2

PO MSZY ŚW. SPOTKANIE UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI W SALACH LEKCYJNYCH

 

 

Drukuj

26.06.2015 R. CZARNIECKI DLA NEPALU! FINAŁ AKCJI ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC!

26 czerwca w dniu zakończenia roku szkolnego w XLVI LO odbył się finał akcji Zamiast kwiatka - Niosę Pomoc! Celem akcji była zbiórka pieniędzy dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Podczas zbiórki, w którą solidarnie włączyli się nauczyciele oraz uczniowie udało się zebrać sumę 825.58 zł oraz 4.48 euro.

Za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej zebrane pieniądze trafią do Nepalu, który dotknięty kwietniowym trzęsieniem ziemi, wciąż potrzebuje pomocy społeczności międzynarodowej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Dhanyabaad! (z jęz. nepalskiego – Dziękuję!)

Koordynator akcji – p. Piotr Karczmarczyk.

Drukuj

26.06.2015 R. UROCZYSTE ZAKONCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W ostatni czerwcowy piątek miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Po Mszy św. odprawionej w Kościele p.w. Św. Faustyny wręczono świadectwa uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i sukcesy sportowe lub inne. Uroczystość uatrakcyjnił występ uczniów i absolwentów XLVI LO, którzy działają w ramach projektu „Chorągiew warszawska”. 

Drukuj

22.06.2015 R. EUROPA ZMIENIA WARSZAWĘ

W poniedziałek 22 czerwca nasi uczniowie z klasy 1ah brali udział w imprezie „Europa zmienia Warszawę”. Impreza ta odbyła się w Warszawie już po raz szósty. Dzień ten był poświęcony nauce, edukacji i sportowi. Dlatego też nasi uczniowie (jak przystało na klasę dwujęzyczną z językiem hiszpańskim) przygotowali gry, konkursy i zabawy promujące język hiszpański i kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Chłopcy przygotowali również quiz na temat hiszpańskiego futbolu. Twister był atrakcją przede wszystkim obleganą przez „małych” uczestników imprezy ale nie tylko (co będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach). Ogromnym powodzeniem cieszyły się mapy Ameryki Środkowej i Południowej, gdzie uczestnicy konkursu mieli za zadanie dopasować nazwy krajów oraz stolic do odpowiedniego miejsca na mapie. A „mini lekcja” języka hiszpańskiego z „profesorem” Adrianem była niesamowitym przeżyciem dla przedszkolaków. Dla wszystkich uczestników konkursów mieliśmy przygotowane nagrody dzięki uprzejmości dzielnicy Targówek.

Jak będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach w imprezie brały też udział piękne „Kolumbijki” w rolę których wcieliły się nasze uczennice dzięki uprzejmości Ambasady Kolumbii.

Opiekunowie – p. Ewelina Pawlikowska i p. Freddy Antonio Araya Alpizar

Drukuj

20.06.2015 R. TOUR DE TARGÓWEK

W dniu 20 czerwca odbył się na terenie naszej dzielnicy rajd rowerowy „Tour de Targówek”, zorganizowany przez Ogródek Jordanowski przy ul. Suwalskiej 13, dla przedszkolaków i ich rodzin. W imprezie tej wzięli udział nasi wolontariusze. Ich zadaniem była pomoc przy sprawnym przebiegu rajdu.

Naszym wolontariuszom bardzo dziękujemy !!!

Koordynator – p. J. Respondek

Drukuj

17.06.2015 R. AKCJA SCHRONISKO

Dnia 17 czerwca 2015 r. odbyła się kolejna zbiórka żywności i najpotrzebniejszych rzeczy na rzecz schroniska w Józefowie k/ Legionowa. Uczniowie zebrali karmy dla psów i kotów, smycze, kuwety, miski, środki higieniczne, a także zabawki dla szczeniaków. Wszystkie rzeczy zostały przetransportowane do schroniska (Nikola Waś kl. II f) i przekazane pracownikom placówki.

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat uczestniczą w zbiórkach na rzecz schroniska w Józefowie.

Koordynator akcji – p. B. Koralewska i Anna Dolińska

Drukuj

17.06.2015 R. WRĘCZENIE NAGRÓD W AMBASADZIE HISZPANII

Dnia 17 czerwca w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zwycięskim szkołom w konkursie „Szkoła Roku z Językiem Hiszpańskim 2015”. Nasza szkoła otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii szkół z oddziałem dwujęzycznym z językiem hiszpańskim podlegającym MEN. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, uwieńczenie wysiłków zarówno Dyrekcji szkoły, nauczycieli jak i uczniów. Po uroczystym wręczeniu nagród zostaliśmy zaproszeni na mały aperitif i  ciesząc się towarzystwem wielu osobistości mogliśmy wymieniać spostrzeżenia i kosztować specjałów hiszpańskiej kuchni.

Przygotowała – p. Ewelina Pawlikowska

Drukuj

13.06.2015 R. XXI IGRZYSKA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W sobotę 13 czerwca nasi wolontariusze, jak co roku, brali udział w XXI Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Przy niemiłosiernie grzejącym słońcu nasi uczniowie wspierali dzielnie walczących uczestników. Imprezę uświetniały występy artystyczne dzieci i grup teatralnych z Domów Kultury "Świt" i "Zacisze". Dziękujemy uczennicom: Patrycji Maliszewskiej, Wiktorii Sulich, Paulinie Lubaszewskiej, Dominice Rasińskiej, Martynie Witkowskiej oraz Basi Kamińskiej za zaangażowanie i liczymy na uczestnictwo kolejnych wolontariuszy w przyszłym roku.

Koordynator – p. Beata Papis

Drukuj

11-20.06.2015 R. WYMIANA ZE SZLEZWIKIEM

W dniach od 11 do 20 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w wymianie uczniowskiej z Domschule w Szlezwiku. Naszymi polskimi opiekunami podczas wyjazdu były Pani Mirosława Chmielewska-Dryszel i Pani Małgorzata Muter. Po ciężkiej podróży nie mieliśmy zbyt dużo czasu na odpoczynek, gdyż już od pierwszego dnia realizowaliśmy napięty program pełen atrakcji. Uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych naszych niemieckich przyjaciół. Weekend każdy z uczniów spędzał w rodzinach niemieckich z prywatnie wybranymi przez nich atrakcjami. W naszym programie znalazło się zwiedzenie miasta Eckernförde i urokliwą plażą jako dodatkiem wraz z atrakcją w postaci parku linowego zapewniające zabawę na różnych poziomach trudności (Hochseilgarten), gdzie każdy mógł sprawdzić swoje możliwości i zaznać trochę adrenaliny. Wybraliśmy się także na wyspę bogaczy Sylt. W Szlezwiku odwiedziliśmy muzeum wikingów (Wikinger Museum Haithabu), gdzie przybliżono nam życie skandynawskich wojowników. Ostatniego dnia udaliśmy się do Flensburga, w celu zwiedzenia miasta i udaniu się do muzeum rumu (Braasch Rum Manufaktur Museum). Pojechaliśmy także nieco dalej, pod granicę z Danią, w celu zwiedzenia muzeum miedzi (Kupfermühle). Zdobyliśmy tam parę przydatnych informacji o pochodzeniu i historii tego surowca. Przekroczyliśmy także symbolicznie granicę niemiecko-duńską, na koniec zajadając się typowymi duńskimi hot-dogami. Wieczorem braliśmy udział w kolacji pożegnalnej zorganizowanej przez rodziców uczniów goszczących nas w swoich domach. Na stołach znalazły się typowe niemieckie smakołyki. Podczas spotkania obejrzeliśmy zdjęcia z wymiany.

Klaudia Nowasielska kl. 1AN

Drukuj

08-13.06.2015 R. W BERLINIE

W dniach od 8 do 13 czerwca grupa uczniów z bloków języka niemieckiego uczestniczyła w wycieczce do stolicy Niemiec. Jej celem było poznanie żywej historii Berlina oraz najciekawszych miejsc miasta. Zwiedziliśmy główne zabytki stolicy naszych zachodnich sąsiadów i poznaliśmy realia ich życia codziennego. Obejrzeliśmy między innymi fragmenty Muru Berlińskiego, który był symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec. Następnie zobaczyliśmy Fernsehturm - wieżę telewizyjną i Rotes Rathaus - czerwony ratusz przy Alexanderplatz. To miejsce odwiedzaliśmy trzykrotnie, gdyż tu powstało nasze ulubione centrum handlowe "Primark". Kolejnym punktem naszej wycieczki była Brama Brandenburska - symbol pokoju i wolności oraz pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Pomnik Holokaustu - bo tak nazywa go większość berlińczyków. Obejrzeliśmy kolumnę wolności - Siegessäule zwaną Złotą Elsą, a potem podziwialiśmy panoramę Berlina ze szklanej kopuły Reichstagu. Nasi opiekunowie zorganizowali dla nas grę miejską, podczas której wykazaliśmy się dość dobrą orientacją w terenie - zwłaszcza w okolicach Placu Poczdamskiego - i mieliśmy możliwość sprawdzenia naszych kompetencji językowych. Po spacerze alejami Unter den Linden "wpadliśmy" na chwilę na Uniwersytet Humboldta. Być może ktoś z nas wróci tu za dwa lata... Kosztowaliśmy specjałów kuchni niemieckiej, ale największym hitem okazał się niezwykły kebab (przy Mehringdamm 32), który podobno nie ma

sobie równych w całym Berlinie. Polecamy!

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom i naszym opiekunom podczas wycieczki: pani Tatianie Jabłońskiej i panu Markowi Kowalczykowi. 

Drukuj

03.06.2015 R. SUBIEKTYWNE OBLICZE MIASTA

3 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w spacerze edukacyjnym po warszawskiej Pradze. Oprowadzającym był znany aktor teatralny i filmowy Jacek Rozenek, który dzieciństwo spędził właśnie w tej dzielnicy.

Pan Rozenek przedstawiał w formie anegdot obyczaje panujące na Pradze, ale też opowiadał historie mrożące krew w żyłach, których niekiedy był świadkiem, a nawet uczestnikiem.

Było to magiczne spotkanie mające swój głęboki przekaz: można wyrastać w trudnych warunkach i wiele osiągnąć nauką i pracą.

Opieka – p. Barbara Mrozowska

Drukuj

Wspólnie z PAH bierzemy udział w akcji „Zamiast kwiatka – Niosę Pomoc”!

 SOS Nepal !

25 kwietnia życie Nepalczyków legło w gruzach. Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Nepal zniszczyło znaczną część kraju, zginęło ponad 8 tys. ludzi, ok 490 tys. osób straciło dach nad głową. Organizacje humanitarne szacują, że obecnie 1mln 700 tys. dzieci w Nepalu potrzebuje pomocy!

My też możemy pomóc. Jak? To proste. Chcemy, abyś na zakończenie roku szkolnego zamiast "symbolicznego kwiatka" podarował nam pieniądze, które za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej trafią do mieszkańców Nepalu. Dla ludzi, którzy stracili dach nad głową, liczy się każda złotówka. Podzielmy się z tymi, którzy szczególnie tej pomocy potrzebują.

26 czerwca w dniu zakończenia roku szkolnego prosimy - nie kupujcie kwiatów/czekoladek, w zamian te pieniądze wrzućcie do puszek, które będą
w tym dniu wystawione w szkole. Pieniądze ze zbiórki przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.

Więcej szczegółów :

http://sygnal.oficynamm.pl/niezwykla-inicjatywa-zamiast-kwiatka-niose-pomoc/

Drukuj

02.06.2015 R. KONKURS „POLACY NA FRONTACH II WOJNY ŚWIATOWEJ”

We wtorek 2 czerwca 2015 r. nasza młodzież uczestniczyła w uroczystości podsumowania VI Warszawskiego Konkursu Historycznego „Polacy na frontach II wojny światowej”. Wśród laureatów w kategorii szkoły ponadgimnazjalne znaleźli się nasi uczniowie: Wojciech Adamowski i Maciej Wiśniewski, którzy zajęli III miejsce. Gratulujemy!

Opiekun – p. Małgorzata Muter

Drukuj

02-03.06.2015 R. DPEE – WARSZTAT W DZIKĄ STRONĘ

Młodzież klas IBM i IID pod opieką nauczycieli p. A. Michałowskiej i p. M. Kowalczyka uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" w ramach realizacji harmonogramu działań DPEE. Warsztaty pod tytułem "W dziką stronę " odbyły się 2 i 3 czerwca w rejonie Lasku Bródnowskiego i obejmowały bloki tematyczne:

- ćwiczenia dźwiękowe kształtujące spostrzegawczość foniczną "Mapa dźwięków" i "Las ślepców"

- ćwiczenia dotykowe na doświadczanie faktur lasu, czyli szlak zmysłów " Znajdź wśród drzew swojego przyjaciela"

- ćwiczenia wzrokowe i trening uważności "Podążanie za przyrodniczymi inspiracjami"

- gry ruchowe "Trójkąty, czyli ekosystemy"

- ćwiczenia akustyczne "Naturalna kartka pocztowa"

Koordynator DPEE – p. Anna Dolińska

Drukuj

01.06.2015 R. ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU AMA EL ESPAÑOL

1 czerwca 2015 nastąpiło rozstrzygnięcie KONKURSU AMA EL ESPAÑOL polegającego na samodzielnym przygotowaniu projektu dotyczącego malarzy hiszpańskojęzycznych XX wieku. Wręczono dyplomy i nagrody następującym uczniom:

sfs

 

Kategoria prace anglojęzyczne

I MIEJSCE:  

TRYNISZEWSKA ANETA (Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego)

praca plastyczna S. Dalí "Płonąca żyrafa" - uzasadnienie wyboru w języku angielskim

II MIEJSCE:           

STYKOWSKA KAROLINA (Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego)

prezentacja w języku angielskim: P.Picasso

III MIEJSCE:          

PONIATOWSKA ANNA (Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego)

prezentacja w języku angielskim: S. Dalí

oraz

GOŹLIŃSKA WERONIKA (Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego)

prezentacja w języku angielskim: S. Dalí

Kategoria prace hiszpańskojęzyczne

I MIEJSCE:

DOMARADZKA IZABELA (XLVI LO im. S.Czarnieckiego)

prezentacja w języku hiszpańskim: S. Dalí

II MIEJSCE:           

RUTKOWSKA KAROLINA (XLVI LO im. S.Czarnieckiego)

prezentacja w języku hiszpańskim: S. Dalí

III MIEJSCE:          

REMISZEWSKA EWELINA (XLVI LO im. S.Czarnieckiego)

prezentacja w języku hiszpańskim: J.Miró

oraz

SKÓRKOWSKA NATALIA (XLVI LO im. S.Czarnieckiego)

prezentacja w języku hiszpańskim: P.Picasso

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE:

ZIELIŃSKA MARIA (XLVI LO im. S.Czarnieckiego)

praca plastyczna P.Picasso "Portret Marii Teresy" uzasadnienie wyboru w języku hiszpańskim

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za wsparcie i zachętę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Koordynator konkursu – p. Agnieszka Bojanowska

Drukuj

01.06.2015 R. FINAŁ IV MAZOWIECKIEGO LINGWISTYCZNEGO KONKURSU WOKALNEGO CANTO CANTARE U HETMANA

Dnia 1 czerwca 2015 r. odbył się finał IV Mazowieckiego Lingwistycznego Konkursu Wokalnego „Canto Cantare u Hetmana”. Finaliści zaprezentowali piosenki w dwóch kategoriach: anglojęzycznej oraz nieanglojęzycznej. Poziom jak co roku był bardzo wysoki a atmosfera gorąca.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili Pani Małgorzata Kwiatkowska i Pan Paweł Michalec – wiceburmistrzowie Dzielnicy Targówek.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria anglojęzyczna:

1 miejsce: Igor Kacperski (LO im. Zbigniewa Herberta w Warszawie)

2 miejsce: Alicja Figurowska (Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie)

3 miejsce: Paulina Cudnik (ZSZiE nr 1 w Warszawie)

Kategoria nieanglojęzyczna:

1 miejsce: Agata Wysokińska (ZS im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie)

2 miejsce: Alicja Niździńska (37 LO im. J. Dąbrowskiego w Warszawie)

3 miejsce: Daria Śliwińska (ZS im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie) 

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną, tym razem V jubileuszową edycję konkursu „Canto Cantare u Hetmana” w roku 2015/2016.

Koordynator konkursu – p. A. Gilewska i p. E. Rumowska

Drukuj

01-05.06.2015 R. WYMIANA Z ESSEN

W dniach 1-5.06. 2015 r. warszawska młodzież 46 LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego oraz 145 Gimnazjum im. Jana Pawła II gościła w swoich domach młodzież z Katolickiej Szkoły Głównej (Katholische Hauptschule am Stoppenberg) z niemieckiego miasta Essen w Północnej Nadrenii Westfalii. W programie pobytu gości były między innymi: wizyta u Burmistrza dzielnicy Warszawa - Targówek, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Żydów Polskich, Zamku Królewskiego, Parku Łazienkowskiego, odwiedzenie Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie a także Folwarku Bródno. Wizyta młodzieży niemieckiej miała na celu nie tylko poszerzenie wiadomości o Warszawie i Polsce, ale także pogłębienie nawiązanych znajomości i przyjaźni z młodzieżą polską. Projekt wymiany młodzieży ze szkołą w Essen będzie kontynuowany w roku szkolnym 2015/2016.

In den Tagen vom 1. bis zum 5. Juni 2015 besuchte die deutsche Jugend der Hauptschule am Stoppenberg in Essen in Nordrhein Westfalen die polnische Jugend des 46. Lyzeums Namens Stefan Czarniecki und des 145. Gymnasiums Namens Jan Paweł II in Warschau.

Im Besuchsprogramm waren unter anderem: Besuch des Bürgermeisters des Stadtteils Warszawa-Targówek, Besichtigung der Museen des Warschauer Aufstandes und der polnischen Juden, Besuch im Łazienki-Park sowie Königsschloss und Balettschule als auch des Vorwerks-Bródno.

Der Besuch der deutschen Jugend hatte zum Ziel nicht nur die Erweiterung der landeskundlichen Kenntnisse über Warschau und Polen, sondern auch Vertiefung der geschlossenen Bekanntschaften und Freundschaften mit den polnischen Jugendlichen. Das Austauschprojekt mit der Hauptschule Essen wird im Schuljahr 2015/2016 fortgesetzt.

Koordynator – p. Maria Tawrel

Drukuj

30.05.2015 R. RAJD NA AUTYZM

30 maja po raz dziesiąty w Warszawie odbył się „Rajd na autyzm” – cykliczna impreza Fundacji SYNAPSIS, która wspiera swoich podopiecznych chorujących na autyzm. W tegorocznej edycji imprezy wzięli udział uczniowie XLVI LO im. S. Czarnieckiego .Uczniowie kl. I i II (26 osób) jako wolontariusze pracowali w obsłudze technicznej imprezy oraz wzięli udział w rajdzie. Jedenastokilometrową trasę pokonało łącznie 813 osób. Za przejechane przez uczestników kilometry Fundacja Orange przekazała 40 342 zł na wsparcie podopiecznych fundacji Synapsis.

Organizator przedsięwzięcia – p. A. Dolińska i p. A. Michałowska

Drukuj

26.05.2015 R. DYPLOM Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO DELE - SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI Z INSTYTUTU CERVANTESA

Dnia 26 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas dwujęzycznych (hiszpańskich) z nauczycielami z Instytutu Cervantesa. Tematem spotkania były egzaminy z języka hiszpańskiego DELE. Warto wspomnieć, że DELE jest oficjalnym egzaminem z języka hiszpańskiego o charakterze międzynarodowym.

Po krótkim wstępie dotyczącym Instytutu Cervantesa w Polsce i na świecie, przedstawiciele Instytutu przeprowadzili z naszymi uczniami symulację egzaminu. Uczniowie byli podzieleni na grupy (w zależności od poziomu) i w ciągu 10-15 minut mieli rozwiązać przykładowe zadania, typowe dla egzaminu DELE. Ćwiczenie to miało na celu uświadomienie uczniom, że zdobycie dyplomu DELE jest w zasięgu ich ręki. Wszyscy bardzo się starali a ich wysiłki zostały uwieńczone sukcesem, bo jak się okazało nasi uczniowie mogli pochwalić się wysokim poziomem języka hiszpańskiego. Następnie uczniowie mogli wysłuchać kilku dodatkowych informacji na temat egzaminu DELE oraz usłyszeć doświadczenia osób z całego świata w związku z nauką języka hiszpańskiego. Pod koniec spotkania uczniowie mogli sprawdzić jak dobrymi są słuchaczami, biorąc udział w quizie dotyczącym Instytutu Cervantesa oraz egzaminów DELE. Najlepsi otrzymali nagrody od naszych gości.

Spotkanie było bardzo udane, przeprowadzone w wesołej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym wielu z naszych uczniów spróbuje swoich sił podchodząc do egzaminu DELE. Żeby przekonać się, że pracowicie spędziliśmy te 1,5 godziny, obejrzyjcie zdjęcia.

Opiekunowie: p. German Santos, p. Freddy Araya, p. Ewelina Pawlikowska

Drukuj

25.05 2015 R. ARTYSTYCZNY TARGÓWEK

W niedzielę 24 maja 2014 r. młodzież naszej szkoły kolejny rok z rzędu uczestniczyła w dzielnicowym przedsięwzięciu 7. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek, który odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek. W akcję zaangażowała się młodzież z klas dwujęzycznych – hiszpańskiej i niemieckiej i oddział pedagogiczno-psychologiczny.

Opieka – p. K. Bogdaniuk, p. T. Jabłońska, p. E. Pawlikowska, p. M. Ząbecka

Drukuj

22.05.2015 R. W BIESZCZADACH

22 maja 2015 r. klasa 1cf, stawiła się na peronie, aby wyjechać w podróż w Bieszczady. Cel wędrówki - Cisna. Po kilkunastogodzinnej, miłej podróży dotarliśmy do ośrodka w malowniczej okolicy. Pensjonat i domki otaczały piękne, strome góry, a nieopodal płynęła rzeka. Obraz iście bajkowy. Właściciele okazali się niezwykle mili, co ciekawe są organizatorami bieszczadzkiego festiwalu, o czym opowiadali nam nieustanie z pełnym zachwytem. Codziennie, razem z opiekunami i naszym przewodnikiem Kamilem ruszaliśmy w góry. To on opowiadał nam o zasadach bezpieczeństwa. I okazało się, że tę wiedzę musieliśmy szybko wykorzystać. Już następnego dnia podczas wędrówki Połoniną Wetlińską zaskoczyła nas burza. Przez moment było nieco nerwową, ale wrodzone poczucie humoru pomogło nam to przetrwać. Nie bylibyśmy sobą, gdyby nie odbyło się bez niespodzianek. Największą zrobił nam Kuba, ale o tym cicho sza… Całą wycieczkę wspominamy jak najlepiej. Była pełna śmiechu i przygód. Każdy dzień przynosił nowe doświadczenia i sprawiał, że staliśmy się zgraną klasą, niczym jedna rodzina. Już dziś snujemy plany na przyszłość, ciekawe tylko co na to nasi wychowawcy?

Organizator wycieczki – p. Ewa Sobko

Drukuj

16.05.2015 DZIELNICOWY PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH

Dnia 16 maja nasza grupa teatralna wystąpiła na dużej scenie Domu Kultury Świt podczas święta "Scena Młodych Targówka 2015". Młodzież przedstawiła spektakl oparty na powieści "Przygody Pędrka Wyrzutka" autorstwa Stefana Themersona, piękną baśń dla "dużo starszych dzieci". Występ grupy udowodnił, że teatr nie jest dziedziną której niezbędne są wielkie zabiegi scenograficzno-kostiumowo-świetlne, lecz wystarczy spotkanie aktora i widza, by w oczach tego drugiego wywołać łzy wzruszenia (oczywiście - szczególnie widoczne w oczach rodziców).

Opiekun grupy – p. Małgorzata Wojciechowska(nauczyciel WOK i warsztatów teatralnych)