• glowna-dzienotwarty
 • glowna-rr
 • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
 • 1
Drukuj

OGÓLNOPOLSKI i WARSZAWSKI KONKURS HISTORYCZNY HETMANY 2015/ 2016

KONKURS HISTORYCZNY ,,HETMANY”

Po raz dziewiąty zapraszamy wszystkie szkoły  w Polsce noszące imię Stefana Czarnieckiego do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym HETMANY.

Równolegle odbędzie się VI Warszawski Konkurs Historyczny HETMANY, skierowany do uczniów warszawskich gimnazjów.

Regulaminy obu konkursów w zakładce ,,KONKURSY”

Zapraszamy do udziału i życzymy sukcesów.

Drukuj

26-31.10.2015 STYPENDIUM W SALAMANCE

Pamiętacie konkurs na szkołę roku z językiem hiszpańskim? Tak, to ten konkurs, w którym zajęliśmy pierwsze miejsce. Co ma wspólnego Salamanka z tym konkursem? – zapytacie. Tygodniowy pobyt w Salamance oraz kurs dla nauczycieli był jedną z nagród, które otrzymaliśmy od organizatora konkursu, od Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce. Z tej wspaniałej okazji doskonalenia swoich umiejętności oraz poznania cudownego miasta jakim jest Salamanka skorzystały trzy nasze nauczycielki: pani Katarzyna Wlazłowska, pani Magdalena Siwecka oraz pani Ewelina Pawlikowska.

Jak przystało na nauczycielki, nasze panie pilnie się uczyły każdego do południa, korzystając, że znajdowały się, jakby nie było w mieście, które słynie ze swojego Uniwersytetu, który jest najstarszym Uniwersytetem w Hiszpanii, nadal działającym. Po południami natomiast oddychały salamanckim powietrzem, zgłębiając tajniki miasta w czym pomagała im wykwalifikowana przewodniczka Belén. W drodze powrotnej naszym paniom udało się też pospacerować trochę po Madrycie. Żadna wycieczka jednak nie była wymówką do nie odrobienia pracy domowej i co wytrwalsza pani „siedziała” do trzeciej nad ranem po to aby o godzinie dziewiątej stawić się na lekcji perfekcyjnie przygotowana co zostało uwiecznione na zdjęciach, do obejrzenia których zapraszamy.

 

Drukuj

12.11.2015 UROCZUSTOŚĆ Z OKAZJI 97 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek 12.11.2015 rokuna piątej godzinie lekcyjnej w naszym liceum odbyła się uroczystość poświęcona 97. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Spotkanie miało charakter inscenizacji ukazującej „Drogę Polaków do Niepodległości”, która rozpoczęła się 9 I 1797 roku utworzeniem Legionów Polskich we Włoszech.

Inscenizacja składała się z czterech scen poświęconych poszczególnych wydarzeniom:

I scena –         etap wstępny ukazujący powstanie kościuszkowskie, które broniąc ostatniego
                        skrawka państwowości polskiej, zakończyło się klęską i III rozbiorem

II scena -         Legiony Polskie we Włoszech: rozmowa dwóch legionistów na temat
                        okoliczności powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”

III scena -       powstanie listopadowe i styczniowe:

                                   - przemówienie podporucznika P. Wysockiego

                                   - pożegnanie powstańca z matką

IV Scena -      I wojna światowa:

                                   - wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej do Kielc (6 VIII 1914 r.)

                                   - utworzenie Legionów Polskich przez J. Piłsudskiego (27 VIII 1914 r.)

Poszczególne sceny przeplatane były pieśniami patriotycznymi.

Mottem całej uroczystości były słowa prof. T. Kotarbińskiego mówiącego, iż: „Bez historii i wiedzy o niej nie ma teraźniejszości mądrej, przeżytej i doświadczonej, i nie może być mowy o przyszłości”.

Organizator uroczystości – p.Jolanta Świderska-Kanarek

Oprawa muzyczna – p. Agnieszka Drzewska

 

Drukuj

10.11.2015 - El desayuno saludable

Nuestra escuela participa en un concurso que trata de la comida sana. Organizado por Ratusz –Targówek. Nuestra película fue preparada por las clases bilingües. El título “Desayuno saludable” se puede ver aqui:

Nasza szkoła bierze udział w konkursie dotyczącym zdrowego jedzenia współorganizowanym przez Ratusz-Targówek. Nasz filmik przygotowany przez klasy dwujęzyczne pod tytułem „Zdrowe śniadanie” można obejrzeć poniżej:

Paloma Ferreras-Tacon i Magdalena Pawlikowska 2AAH

Drukuj

10.11.2015 KONCERT „TARGÓWEK ELSNEROWI”

We wtorek uczestniczyliśmy w koncercie „Targówek Elsnerowi” poświęconym twórczości Józefa Elsnera w wykonaniu Orkiestry Kameralnej im. Józefa Elsnera pod dyrekcja Bolesława Szumlii. W trakcie koncertu ogłoszono wyniki konkursu o Józefie Elsnerze. Nasz uczeń Zenon Klause zdobył wyróżnienie. Do rywalizacji przygotowała go p. Agnieszka Drzewska. Gratulujemy!

Drukuj

9.11.2015 WSZECHNICA EDUKACYJNA

W poniedziałek, w Urzędzie dzielnicy Targówek, miał miejsce kolejny wykład z cyklu „Wszechnica Edukacyjna”. Tym razem w roli prelegenta wystąpił znany i ceniony językoznawca prof. Andrzej Markowski, pracownik naukowy UW. Wygłosił on bardzo interesujący, także w kontekście egzaminu maturalnego, wykład pt. „Zmiany zachodzące w języku polskim – moda czy konieczność?”.

Podczas spotkania odbyła się również gala podsumowująca dyktando dla młodzieży i dorosłych, w którym brała udział uczennica klasy 2b Lidia Stefańczuk.

Drukuj

9.11.2015 PRAKTYKI W HISZPANII

Uczniowie naszego liceum dostali propozycje udziału w praktykach współorganizowanych przez firmę ANIMAFESTEXPERIENCE i Warszawski Wydział Staropolskiej Szkoły Wyższej. Praktyki odbędą się od 15.06 do 15.09.2016 r. Staż będzie się odbywał w takich miastach jak: Barcelona, Majorka, Minorka, Lloret de Mar, Ibiza i Gran Canaria. Do wyboru były cztery stanowiska: barman, kelner, animator i recepcjonista.

Karolina Leśniewska i Magdalena Pawlikowska  2AAH

Drukuj

22-23.10.2015 BUDŻET PARTYCYPACYJNY

W przedostatni czwartek i piątek października odbyły się w naszej szkole pierwsze warsztaty w ramach projektu ,,Edukacja o budżecie partycypacyjnym w szkołach na Targówku”.

Projekt ów jest realizowany przez Fundację Pole Dialogu i Urząd Dzielnicy Warszawa Targówek m.st. Warszawy (partnerzy projektu), a jego głównym celem jest podniesienie poziomu świadomości partycypacyjnej i zaangażowanie w dzielnicowy budżet partycypacyjny uczniów, nauczycieli WOS i wychowawców z 11 szkół na Targówku (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne).

Podczas pierwszych zajęć tego cyklu edukatorzy Fundacji Pole Dialogu  zapoznali młodzież z tematem budżetu partycypacyjnego. Uczniowie zastanawiali się czym jest budżet, co nam daje, jak i kto może zgłosić projekt itp.

Kolejne warsztaty w listopadzie. Życzymy wszystkim wielu ciekawych pomysłów związanych z budżetem partycypacyjnym.

Koordynator projektu z ramienia szkoły: B. Mrozowska 

Drukuj

28.10.2015R AKCJA „SZKOŁO, POMÓŻ I TY”

Dnia 28 października 2015 roku wznowiłyśmy zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Szkoło, Pomóż i Ty!". Z tej racji rozprowadzałyśmy pomoce naukowe w postaci cegiełek. Tym razem pomagamy 21-letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Jakub ma również nieuleczalną wadę wzroku, więc do poruszania się potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego - rowerowózka, którego koszt to około 25 tys. zł. W środę, podczas zebrania z rodzicami udało nam się zebrać 133 zł. Bardzo dziękujemy za okazanie serca! Dodatkowo podziękowania należą się Darczyńcom z poprzednich edycji - dzięki Wam udało się pomóc Justynie, której zakupiono protezy palców i Kamilowi - może on teraz porozumiewać się z otoczeniem za pomocą komputera, sterowanego ruchem gałek ocznych.

Pamiętajcie - dobro wraca! Do zobaczenia za miesiąc!

Angelika Pypczyńska, Maria Zielińska - 3b'

Drukuj

29.10.2015 UCZEŃ W ROLI MÓWCY - XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY IM. WOJCIECHA KORFANTEGO - ELIMINACJE REGIONALNE W WARSZAWIE

Uczniowie gimnazjów i liceów warszawskich spotkali się w Bibliotece Naukowej nr 1 na Targówku, by wysłuchać przemówień swoich kolegów na ważne tematy. Tegoroczni uczestnicy konkursu rozważali słowa : „ Nie wszystko jest na sprzedaż ”. Czarnieckiego reprezentowała: Paulina Lubaszewska. Gościem specjalnym był p. Krzysztof Miszewski Przewodniczący Rady Dzielnicy Warszawa Targówek. Wystąpienia młodych mówców oceniali: p. Danuta Jankowska - dyrektor biblioteki, p. Małgorzata Muter- wicedyrektor liceum im. Stefana Czarnieckiego, p. Tomasz Cichocki - teolog, pedagog pełniący funkcję przewodniczącego jury, p. Michał Koźlik- redaktor RADIA PLUS.

Do finału w Katowicach zakwalifikował się Jakub Miłosz z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, drugie miejsce zajęła Delfina Wierzchucka z XIII LO, trzecie miejsce przypadło Ani Pająk.. Doceniona przez publiczność została Anna Jóźwik. Gratulujemy wszystkim! Powodzenia w Katowicach!

Koordynator konkursu – p. Bożena Połacki

Drukuj

27.10.2015 STUADIA DUALNE W WIEDNIU???

W dniu 27.10.2015r. cztery uczennice z klasy III AAN wzięły  udział w spotkaniu informacyjnym w sprawie studiów dualnych w Wiedniu. Miejscem spotkania był sklep odzieżowy Peek&Cloppenburg  w Galerii Mokotów. Po przybyciu na miejsce nastąpiło oficjalne zapoznanie w języku niemieckim z kadrą kierowniczą oraz  uczniami warszawskich szkół dwujęzycznych z niemieckim oraz prezentacja na temat studiów. Następnie pan Steffen Nowag oprowadził wszystkich po dwóch poziomach obiektu, udzielając wielu cennych informacji z zakresu psychologii sprzedaży oraz norm, które muszą spełniać wszystkie wystawy w sklepach pod patronatem P&C. Na koniec tego interesującego wykładu, wszyscy uczestnicy otrzymali zadania oraz test z wiedzy na temat marki Peek&Cloppenburg. Szukanie i opisywanie błędów znajdujących się na wystawie, szacowanie wartości ubrań z manekinów  sprawiło nam wiele radości.  Następnie wszyscy udali się na poczęstunek w postaci napojów i kanapek wszelkiego rodzaju. Ostatnią i jednocześnie najlepszą częścią spotkania, była gra” Schnitzeljagd”. Polegała ona na wylosowaniu imienia i nazwiska, ew. pseudonimu znanej osoby, a następnie przygotowaniu dla niej outfitu, który każda grupa musiała prezentować przed wszystkimi uczestnikami, opisując, czym kierowała się podczas doboru poszczególnych części garderoby. 

Całe spotkanie zostało zakończone rozdaniem wszystkim, małych upominków w postaci toreb i notatników marki Peek&Cloppenburg. Mimo części rozrywkowej otrzymaliśmy wiele cennych informacji o kształceniu dualnym oraz dalszych perspektywach, które otwierają przed nami studia biznesowe w Wiedniu.

Opiekun: Herr Karl-Martin Everding
Tekst: Olivia Janssen III AAN

Drukuj

21.10.2015 PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW Z DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ DO CZĘSTOCHOWY a

Dnia 21 października 2015 odbył się diecezjalny wyjazd tegorocznych maturzystów do Częstochowy pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka, który przewodniczył uroczystej Mszy Świętej. Na Jasnej Górze ks. Piotr Pierzchała przywitał młodzież. Kilka słów do młodzieży skierowała także Mazowiecka Kurator Oświaty, pani Dorota Sokołowska. Potem wszyscy wysłuchali konferencji księdza Marka Kruszewskiego zatytułowanej: „Człowiek i wielka nieskończona miłość”. Dotyczyła ona powołania i wyborów, jakich młodzi będą dokonywać w przyszłości. Była także możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Z naszej szkoły na pielgrzymkę udało się 108 maturzystów, pod opieką wychowawców: p. E. Gałązki, p. A. Rudzkiej i p. J. Świderskiej-Kanarek. Opiekę katechetyczną sprawowali: p. E. Pawlak, ks. A. Banaszek i ks. R. Kot. Koordynatorem całej wyprawy był ks. R. Kot.

Wyprawa zaczęła się zbiórką o 5.45 pod budynkiem szkoły, wyjechaliśmy równo o 6.00, a o godzinie 10.00 dotarliśmy do Częstochowy. Był czas na obejście obrazu Matki Boskiej, a także na zjedzenie obiadu po Mszy Świętej. Godzina zbiórki powrotu do Warszawy – 15.00. Wróciliśmy pod budynek szkoły w godzinach 19.00 (pierwsza grupa) – 19.30 (reszta maturzystów).

Więcej informacji na temat wyjazdu znajdziecie na stronie kurii diecezji Warszawsko – Praskiej:

http://www.katecheza.floriańska3.pl/artykul/maturzyści-u-matki-bożej-jasnogórskiej-relacja

Przygotowała –p. E. Pawlak

Drukuj

23.10.2015 LAUREACI KONKURSU PAPIESKIEGO JAN PAWEŁ II - PATRON RODZINY

Z okazji Dni Papieskich został zorganizowany po raz 15 przez Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II Konkurs Papieski pod tytułem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Nasi uczniowie również ochoczo wzięli udział w tym wydarzeniu. Konkurs obejmował 4 kategorie: recytatorską, literacką, multimedialną oraz plastyczną. W dniu 15 października odbyło się przesłuchanie do konkursu recytatorskiego w budynku tegoż gimnazjum. Dnia 23 października w Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w którym udział wzięli między innymi: burmistrz dzielnicy Targówek, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II, proboszcz parafii pw. Marii Magdaleny i dyrektorzy szkół z Dzielnicy Targówek.

Nasi uczniowie zajęli miejsca w kategoriach:

Kategoria literacka

I miejsce - Zuzanna Kalicka z klasy I F

Opieka: p. B. Połacik i p. E. Pawlak

Kategoria recytatorska

II miejsce - Angelika Pypczyńska z klasy III B’

Opieka: p. B. Połacik, p. E. Pawlak

Kategoria multimedialna

III miejsce - Agnieszka Galas z klasy II AAN

Opieka: p. M. Muter, p. E. Pawlak

Kategorii plastyczna

Wyróżnienia - Klaudia Białas z klasy I C

Opieka: p. E. Pawlak

Zdjęcia z uroczystości rozdania nagród

 

Drukuj

22.10.2015 STUDIA W BADENII-WIRTEMBERGII

22 października gościła w naszej szkole pani Tatjana Dosch, prelegentka ze Stuttgartu. Zapoznała uczniów klas dwujęzycznych z językiem niemieckim – 3aanh i 2aan z możliwościami podjęcia studiów w południowozachodniej części Republiki Federalnej Niemiec. Szczególnym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się w studia w trybie dualnym, łączące zdobywanie wiedzy teoretycznej z praktyką w konkretnych przedsiębiorstwach. 

Opieka – p. Mirosława Chmielewska-Dryszel

Drukuj

19.10.2015 MŁODZI GŁOSUJĄ

W poniedziałek, w ramach projektu Młodzi Głosują, odbyły się w naszym liceum szkolne wybory parlamentarne. Chociaż głosowaliśmy w ekstremalnych warunkach (plan B, alarm przeciwpożarowy) frekwencja wyniosła 49%.

W klasach pierwszych zagłosowało 62% uczniów, w klasach drugich 58%, a w trzecich 24%

,,Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości” – tak mówi Jacek Strzemieczny, prezes Fundacji Centrum  Edukacji Obywatelskiej.

Wszystkim aktywnym gratulujemy i dziękujemy za udział w wyborach!

A oto szczegółowe wyniki:

 1. Komitet Wyborczy Wyborców ,,Kukiz’15” – 68
 2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 54
 3. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – 46
 4. Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru – 35
 5. Komitet Wyborczy KORWiN -  34
 6. Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi – 22
 7. Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna ,,Szczęść Boże” – 20
 8. Komitet Wyborczy Partia Razem – 8
 9. Komitet Wyborczy Samoobrona – 7
 10.  Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni – 5
 11.  Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy – 4
 12. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 3
 13. Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni – 1
 14.  Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej – 1
 15.  Komitet Wyborczy Wyborców Obywatele do Parlamentu – 0

Opiekun projektu-p. B. Mrozowska

Drukuj

19.10.2015 MŁODZIEŻOWE ZESPOŁY MUZEALNE

Po raz trzeci w tym roku uczniowie klas 1b, 2cf ora 3b’uczestniczyli w MZM w Muzeum Wojska Polskiego. Tym razem przedmiotem pracy była broń użytkowa: pistolet skałkowy pojedynkowy – Niemcy, XVIII w, pistolet skałkowy – Francja 1807 r., pistolet kapiszonowy - Belgia 1840 – 1865 r. Młodzież pracując nad zdobieniami nawiązywała do mitologii greckiej. Eksponaty, które uczniowie mieli możliwość trzymać w rękach były w dobrym stanie i działały, co zwiększało ich wartość. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego spotkania.

Opiekun warsztatów: p. Edyta Gałązka

Drukuj

16.10.2015 TO JUŻ DRUGA NOC HISZPAŃSKIEGO KINA

12 godzin w szkole? Niemożliwe. Nikt tego nie wytrzyma. A jednak! 12 śmiałków z klasy 1aah i 2aah spędziło 12 godzin z piątku na sobotę oglądając filmy hiszpańskojęzyczne. Tym 12 wspaniałym, pragnącym wciąż i wciąż pogłębiać swoją wiedzę z języka hiszpańskiego towarzyszyła wychowawczyni klasy 1aah, pani Ewelina Pawlikowska.

Oprócz filmów, które mogliśmy obejrzeć, cieszyliśmy się doborowym towarzystwem od czasu do czasu przegryzając coś smacznego. Chcecie zobaczyć jak udała nam się ta noc zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Drukuj

16.10.2015 EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca młodzież naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Bicie rekordu miało miejsce na terenie Gimnazjum nr 144. Uczestniczyło w nim 12 uczniów 46. LO przygotowanych przez p. Piotra Karczmarczyka – nauczyciela EDB.

Opiekun – p. Artur Szafraniec

Drukuj

15.10.2015 WYJAZD DO OŚRODKA PRAKTYK TEATRALNYCH W GARDZIENICACH.

W czwartek, 15 pażdziernika nasi uczniowie wraz z nauczycielami p. Aleksandrą Bucław oraz p. Piotrem Karczmarczykiem mieli przyjemność uczestniczyć w wieczornym spektaklu muzycznym „ Matka Gyubala Wahazara” w reżyserii Justyny Kowalskiej w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach . Historia toksycznej relacji matki i syna w której trwa nieustanna walka o dominację przedstawiona została w klimatycznej scenerii, oparta na śpiewie operowym, melorecytacji oraz innych zabawach z głosem i elektroniką, zapewniając wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń artystycznych. Główną rolę zagrała charyzmatyczna aktorka i jednocześnie nauczycielka prowadząca „warsztaty teatralne” w naszym liceum p. Małgorzata Wojciechowska oraz p. Marcin Kalisz. Uczniowie oprócz wspaniałej gry aktorskiej niewątpliwie zapamiętają niespotykany kontakt aktorów z publicznością wywołujący szczery śmiech.

Dziękujemy p. Małgorzacie Wojciechowskiej za zaproszenie i jednocześnie z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Poniżej zdjęcia ze spektaklu.

fot. www.michalramus.pl

Drukuj

15.10.2015 XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY IM. W. KORFANTEGO - ELIMINACJE LOKALNE W WARSZAWIE

XLVI LO w Warszawie od siedmiu lat stało się partnerem realizacji projektu dbającego o sztukę pięknego przemawiania i kształtowania postawy aktywnego udziału w życiu publicznym. XVIII edycja OKK im. W. Korfantego zmieniła formułę, zmagania młodych mówców w finale w Katowicach poprzedza etap lokalny i regionalny.

Etap lokalny eliminacji odbył się 15 października w liceum Czarnieckiego. Uczestnicy przemawiając odnieśli się słów „ Nie wszystko jest na sprzedaż ”.Jury w składzie: Maria Górska, Beata Papis, Łukasz Rokicki, Bożena Połacik wyłoniło sześciu laureatów, którzy wezmą udział w eliminacjach regionalnych. Należą do nich uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, XIII LO im. L. Lisa- Kuli a także naszej szkoły.

Doceniona przez publiczność została Katarzyna Borza. Gratulujemy wszystkim!

Koordynator konkursu – p. Bożena Połacik

Drukuj

15.10.2015 MASZ PRAWO DO MEDIACJI

15 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Mediacji. Z tej okazji grupa młodzieży z naszej szkoły wybrała się do Sądu Okręgowego dla Pragi Północ. Uczestniczyliśmy tam w spotkaniu poświęconym mediacji i jej ogromnemu znaczeniu w życiu codziennym. Lekcję z uczniami prowadzili kurator, mediator oraz przewodnicząca V Wydziału Rodzinnego i Nieletnich sędzia Małgorzata Kamykowska.

Organizator wyjścia – p. Barbara Mrozowska

Drukuj

13.10.2015 VIII JESIENNE SPOTKANIE Z POWSTANCAMI NA TARGÓWKU

W dniu 13 X 2015 roku w Czytelni Naukowej nr 1 w Warszawie na Targówku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii Anny Rudzkiej zorganizowali kolejne spotkanie z Powstańcami Warszawskimi. Swoją obecnością zebranych zaszczycili Pani Jolanta Kolczyńska, Pani Barbara Rumianek i Pan Stanisław Rumianek. Obecny był również Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek Pan Krzysztof Miszewski oraz Wicedyrektor XLVI Pani Małgorzata Muter. W programie była część historyczno-muzyczna przygotowana przez uczniów klasy I F i II B naszego liceum pod hasłem „Połączyła nas wielka miłość do ojczyzny”, pokaz tańca zatytułowany „Miłość 44” w wykonaniu Julii Stąsiek i Mateusza Krzysiaka oraz rozmowa z Powstańcami, którą tradycyjnie prowadziła Pani Małgorzata Muter.

Młodzież wyszła z tego spotkania wzbogacona o wiedzę historyczną, emocje oraz wzruszające rozmowy. Było to już ósme z tego cyklu spotkanie historyczne organizowane przez naszą szkołę. Liczymy, że w następnych latach będą one kontynuowane.

Koordynator spotkania – p. Anna Rudzka

 

Drukuj

9.10.2015 R. WIZYTA W AMBASADZIE KRÓLESTWA HISZPANII

W piątek, 9 października nasi nauczyciele, pani Ewelina Pawlikowska i pan Diony Chura mieli przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Hiszpanii (Día de la Hispanidad) w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie. Día de la Hispanidad jest świętem narodowym, które obchodzone jest każdego roku 12 października.

Ambasador Hiszpanii, pan Agustín Nuñez Martínez wygłosił przemówienie okolicznościowe po którym zaprosił wszystkich zaproszonych gości do degustowania wspaniałych przysmaków hiszpańskiej kuchni. Uroczystość ta jest również wyśmienitą okazją do zacieśniania więzi łączących Polskę i Hiszpanię, dlatego też nasi nauczyciele z niekłamaną radością przyjęli zaproszenie.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.