• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

PROJEKT PATRON 2.0

W czerwcu 2014 roku zostały wyłonione dwie szkoły na terenie Targówka w celu realizacji pilotażowego projektu „Patron 2.0”- nasza placówka: XLVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Czarnieckiego oraz Gimnazjum 144 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów. Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Główny patron projektu to Urząd Dzielnicy Targówek oraz Fundacja Grupa Twórcza. Projekt zakłada przeprowadzenie w szkołach od września do listopada 8 warsztatów, podczas których zostanie przybliżona uczniom postać patrona w ciekawym, ludzkim wymiarze. W zajęciach weźmie udział 20 uczniów naszej szkoły. W realizację projektu będą zaangażowani artyści multimedialni, doświadczeni edukatorzy sztuki współczesnej, historycy i varsavianiści. Szkolnymi koordynatorami projektu będą nauczyciele: Barbara Mrozowska, Edyta Gałązka i Ewa Sobko. Celem projektu jest przygotowanie i stworzenie przez uczestników „kącika patrona” w postaci nowoczesnej instalacji multimedialnej prezentującej postać Stefana Czarnieckiego. Uroczyste otwarcie instalacji i oddanie do użytku szkoły jest planowane na grudzień 2014 r. Przed uczestnikami projektu dużo pracy, ale też wiele ciekawych, inspirujących  spotkań  z historykami, artystami, animatorami. Wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły na treść instalacji promującej ideę i postać Czarnieckiego zapraszamy do współpracy.

Z ramienia szkoły projekt koordynują: p. Edyta Gałązka, p. Barbara Mrozowska i p. Ewa Sobko.