• glowna-covid-19
  • glowna-boiska
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

12-19.09.2014 R. - KRZYŻOWA 2014

W dniach 12-19 września odbył się wyjazd ośmioosobowej grupy klasy 3AN do Krzyżowej pod opieką pani Mirosławy Chmielweskiej- Dryszel.

Młodzież uczestniczyła w projekcie historycznym wraz z osobami z Niemiec, Czech, Hiszpanii oraz Białorusi i brała udziały w warsztatach pogłębiając swoją wiedzę o historii Polski i Europy.

Wyjazd ten miał na celu nie tylko poszerzenie horyzontów uczniów, ale również nawiązania kontaktu i lepszego poznania kultury innych narodowości. Z pewnością pomogły w tym prezentacje na temat danego kraju, które przygotowali uczniowie reprezentujący daną narodowość.

Odbyły się trzy wycieczki: do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Wrocławia i Świdnicy.

Przed wycieczką do obozu koncentracyjnego odbyliśmy wykłady, które pogłębiły naszą wiedzę na temat II wojny światowej, a zwiedzanie go na pewno skłoniło każdego do refleksji.

We Wrocławiu odwiedziliśmy Panoramę Racławicką, która wywarła z pewnością niesamowite wrażenie oraz najważniejsze miejsca tego miasta, a w Świdnicy Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej. Największym zaskoczeniem jest to, iż całe jego wnętrze zostało wykonane z drewna.

Podczas naszego pobytu ważnym elementem programu była rozmowa z panem Helmutem Casparem von Moltke. Przybliżył on nam działalność swojego ojca, jak i własny życiorys.

Braliśmy również udział w 20-leciu Fundacji Krzyżowa , którego najjaśniejszym momentem był ogromny, pyszny tort.

Magda Węcławska klasa 3ANH