• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

15-17.10.2014 R. WYCIECZKA PO GOŚCINNEJ ZIEMI KIELECKIEJ

W dniach od 15 do 17 października, klasy III c i III d pod "czujnym okiem" opiekunów - pani Hanny Serkowskiej oraz pana Marka Kowalczyka wzięły udział w wycieczce po gościnnej Ziemi Kieleckiej. W drodze do Chęcin odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy. Zwiedziliśmy Izbę Pamięci Hetmana oraz Kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i św. Floriana, w którym znajduje się krypta naszego patrona. Wykład księdza o życiu Stefana Czarnieckiego przypominał nam o rycerskich ideałach jakimi kierował się w swoim życiu Hetman, a które my Czarniecczycy powinniśmy naśladować.

Miejscem naszego zakwaterowania było Młodzieżowe Schronisko w Chęcinach. Malownicza miejscowość usytuowana u podnóża ruin zamku, przywitała nas cudowną pogodą oraz niepowtarzalnymi widokami odchodzącej polskiej jesieni. Spacer z przewodnikiem PTTK po Chęcinach pozwolił nam poznać historię tego wielokulturowego miasteczka. Pobyt w Kielcach cofnął nas do czasów dzieciństwa. Przebywając w Muzeum Zabawek i Zabawy podziwialiśmy porcelanowe lalki, koniki na biegunach, armie ołowianych żołnierzyków, modele samolotów, czołgów. Duże wrażenie wywarła na nas również piękna fotograficzna wystawa pt "Zabawki afrykańskich dzieci".            Zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku było dla nas kolejną lekcją patriotyzmu. Ciekawy wykład przewodniczki, zdjęcia pisarza, jego rzeczy osobiste oraz liczne podarunki od wdzięcznych czytelników wprowadziły nas w odległe czasy pozytywizmu, a wystawa malarska o bohaterach "Trylogii" była przydatną "powtórką" przed maturą.

Wiele się działo na tej naszej wycieczce: dyskoteka, wieczór filmowy, kołysanki, itp, itd.

Żałujcie, że Was z nami nie było.

Opieka – p. Hanna Serkowska i p. Marek Kowalczyk