• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

27.11.2015 OD EDUKACJI DO PARTYCYPACJI

W tym roku szkolnym bierzemy udział w projekcie :Edukacja o budżecie partycypacyjnym w szkołach na Targówku”.

Edukatorzy i edukatorki Fundacji Pole Dialogu, przy wsparciu nauczycieli i wychowawców, zachęcają wszystkich uczniów klas pierwszych, do udziału w warszawskim budżecie partycypacyjnym. Jest to jedna z możliwości, dzięki której mieszkańcy, także młodzi, mogą wpływać na wydatki w dzielnicy.

Uczniowie i uczennice na lekcjach, konsultacjach i debatach poszerzają swoją wiedzę obywatelską oraz zdobywają praktyczne umiejętności. Przeprowadzają mini-diagnozę okolicy, przygotowują projekty, uczą się publicznego przedstawiania swojego zdania, oraz świadomego podejmowania decyzji podczas głosowania.

Dzięki współpracy fundacji z Urzędem Dzielnicy Targówek, projektem zostały objęte wszystkie publiczne szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne naszej dzielnicy, łącznie 93 klasy. Nasza dzielnica, jako pierwsza, wprowadziła praktyczną edukację obywatelską na tak szeroką skalę.

Więcej informacji o projekcie można przeczytać tutaj: http://www.poledialogu.org.pl/projekt/edukacja-o-budzecie-partycypacyjnym-w-szkolach-na-targowku

Projekt „Budżet partycypacyjny na Targówku – edukacja obywatelska w szkołach” jest dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

PRZYPOMINAMY, że najbliższe konsultacje w naszej szkole odbędą się 8 grudnia!paseklogotypow