• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

21.11.2016 R. MŁODZIEŻOWE ZESPOŁY MUZEALNE PO RAZ PIĄTY

Dzisiaj po raz piąty w tym roku uczestniczyliśmy w Młodzieżowych Zespołach Muzealnych. Uczniowie klas 1b, 1f oraz 3cf opisywali broń białą. Najstarszy zabytek pochodził z przełomu XIV/XV wieku. Był to tzw. miecz wielki. Inne eksponaty, z którymi zapoznała się młodzież, to: miecz oficerski luft waffe (1935-1945 r.), miecz ceremonialny z XVI wieku, miecz złoty, szabla typu „Mameluk”( I połowa XIX wieku),oraz szakla włoska z XIX wieku. Jak zwykle warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie pracując nad eksponatami mogli wysłuchać ciekawych opowieści historycznych w wykonaniu prowadzących warsztaty.

Opieka: p. Edyta Gałązka