• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

23.11.2016 R. POZNAJ WARSZAWĘ PO HISZPAŃSKU

W drugim dniu matur próbnych, kiedy koledzy maturzyści wylewali siódme poty nad matematyką uczniowie klasy dwujęzycznej 2aah zaczęli uczestnictwo w projekcie „Conoce Varsovia” (Poznaj Warszawę).  Projekt ten przyniesie uczniom klasy 2aah podwójne korzyści: poszerzenie wiedzy o naszej stolicy oraz poszerzenie słownictwa z zakresu historii w języku hiszpańskim. 

Wspólnie z naszym hiszpańskim przewodnikiem, który odwiedził nas wcześniej w szkole ustaliliśmy, że naszą wycieczkę zaczniemy od Starego Miasta. Dowiedzieliśmy się dzisiaj wielu ciekawych historii związanych z tym miejscem oraz poznaliśmy nowe słówka, skrupulatnie zapisywane przez naszą wychowawczynie, która zapewne nie omieszka odpytać nas z nich na najbliższej lekcji hiszpańskiego. Jesteśmy przekonani, że udział w tym projekcie przyniesie nam wiele korzyści i któż wie, może niejeden z nas w przyszłości  zechce wykorzystać zdobytą wiedzę i oprowadzać turystów hiszpańskojęzycznych po naszym pięknym mieście.

Czy niska temperatura ochłodziła naszą ciekawość? Zobaczcie to sami na zdjęciach.

Opiekun: p. Ewelina Pawlikowska