• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

5.12.2016 R. W MUZEUM HISTORII ŻYDOW POLSKICH

Dnia 5 grudnia klasa 2an udała się na uroczystości do Muzeum Historii Żydów Polskich (POLIN). Odbyło się tam spotkanie z panią Elżbietą Ficowską – dzieckiem Holocaustu. Pani Ficowska opowiadała nam o tym, jak  Irena Sendlerowa wywiozła ją i wiele innych dzieci żydowskich z getta warszawskiego, ratując je przed pewna śmiercią. Następnie obejrzeliśmy film „Łyżeczka życia” opowiadający historię Elżbiety Ficowskiej i Ireny Sendlerowej. Po zakończeniu filmu młodzież oraz goście muzeum zadawali nurtujące ich pytania pani Ficowskiej, która udzieliła wyczerpujących odpowiedzi, nie pomijając żadnego z nich. Mieliśmy wrażenie, że obcujemy z historią. Kolejnym punktem była prezentacja o Polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, czyli Polakach ratujących Żydów przed zagładą. Na koniec złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą działalność Żegoty  Rady Pomocy Żydom

Organizator wyjścia – p. M. Chmielewska-Dryszel