• glowna-covid-19
  • glowna-boiska
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

11.01.2017 R. PROJEKT O TYM NIE MOŻNA ZAPOMNIEĆ

Dnia 11. stycznia 2017 roku, w ramach projektu "O tym nie można zapomnieć" organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, klasa 2AN wraz z panią Mirosławą Chmielewską-Dryszel udała się do Centrum Edukacyjnego IPNu "Przystanek Historia" im. Janusza Kurtyki, znajdującego się na ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Śródmieściu. Celem spotkania było przybliżenie uczniom biorącym udział w projekcie prawidłowego podejścia do tematu kobiet, które przeżyły piekło obozu koncentracyjnego Ravensbrück, oddalonego o 85 kilometrów od Berlina. Na początku spotkania pani doktor Ewa Wojtyna z Uniwersytetu Śląskiego przybliżyła nam, co się dzieje w ludzkim umyśle w trakcie doświadczania traumatycznych przejść. Wykład wzbudził w nas wiele zainteresowania, gdyż mimo dużej ilości teorii, padało wiele przykładów - dowiedzieliśmy się, że stanfordzki eksperyment więzienny pokazał, że również i osoby zdrowe psychicznie z brakiem kryminalnej przeszłości mają predyspozycje do znęcania się nad ludźmi. Dostaliśmy również wiele wskazówek od panów reżyserów Andrzeja Kałuszko, Władysława Jurkowa i Piotrka Gołębiowskiego wiele wskazówek na temat sposobu kręcenia filmów, oraz zadaliśmy interesujące nas pytania. Z pewnością stwierdzamy, że to spotkanie było jednym z bardziej wartościowych pod względem informacji.