• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

19.12.2016 R. - SZLACHETNA PACZKA

Opis rodziny

Pani Maria (61 l) mieszka razem z mężem, panem Krzysztofem (55 l.). Pan Krzysztof i pani Maria ucierpieli w wypadku drogowym, oboje są niepełnosprawni. Pan Krzysztof jest po operacji złamanego kręgosłupa oraz operacji usunięcia guza nowotworowego. Posiada endoprotezę lewego barku, dodatkowo cierpi na nadciśnienie tętnicze. Pan Krzysztof nie ma żadnych dochodów, pobiera jedynie zasiłek z OPS w kwocie 130 zł. Pani Maria jest po kilku operacjach. Ma zniekształconą rękę. Rodzina korzysta z wsparcia OPS-u - pobiera ciepłe posiłki. Życie rodziny skupia się na wzajemnym wsperaniu w trudnych chwilach. Pomimo niesprawności fizycznej staraja się normalnie funkcjonować. Ważny jest dla nich czas, który mogą spędzać razem Rodzina najbardziej potrzebuje kuchenki elektrycznej lub gazowej turystycznej, żywności oraz chemii gospodarczej.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina jest bardzo wdzięczna za wszystko co dostała, a najbardziej cieszą się z kuchenki elektrycznej i żywności ! Pani Maria nie mogła powstrzymać łez radości i wzruszenia. Na widok kuchenki stwierdziła, że teraz bezpiecznie będzie można przygotować posiłek wspólnymi siłami. Nie spodziewali się takiej ilości paczek i prezentów. Pan Krzysztof starał się jak mógł, ale i On zapłakał z radości. Pomagaliśmy przy rozpakowaniu paczek. To wszystko, co w środku się znajdowało, było dla rodziny po prostu skarbem. Trudno im było cokolwiek powiedzieć. Obydwoje powtarzali słowa podziękowania i zarazem zdziwienia,  że takie dobro dotarło do ich domu.

 

Co chce przekazać Tobie wolontariusz

Bardzo dziękuję za współpracę i przekazaną pomoc małżeństwu ! Wszyscy biorący udział  w tworzeniu tych paczek to na pewno sami wspaniali ludzie. Proszę o przekazanie każdej osobie wyrazy szacunku i podziękowania ! DOBRO POWRACA :)

 

Co chce powiedzieć od siebie rodzina

Rodzina bardzo dziękuje za wszystko ! Nigdy nie zapomną tak wspaniałego gestu dobroci i życzliwości.

 

A my bardzo dziękujemy :

- Gronu Pedagpgicznemu

- Samorządowi Uczniowskiemu

- Klasie III CF

- Klasie II BM

- Klasie II C

- nasztym Wolontariuszom

- oraz wszystkim uczniom, którzy dołączyli do naszej akcji za wspaniałe i piękne dary !!!