• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

21.04.2017 R. SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

Dnia 21 kwietnia 2017 r w ramach projektu Instytutu Pamięci Narodowej „O tym nie można zapomnieć” pięcioosobowa grupa dziewcząt z klasy 2AN wraz z wychowawczynią Mirosławą Chmielewską- Dryszel przeprowadziła wywiad z Panią Alicją Gawlikowską-Świerczyńską. Wywiad dotyczył życia Pani Alicji w czasie wojny, pobytu w obozie Ravensbrück oraz życia teraźniejszego. Uczennice zadawały po kolei pytania, na które dostały wyczerpujące odpowiedzi, wzbogacające ich wiedzę. Bywały momenty, w których pojawiało się wzruszenie, ale nie zabrakło także uśmiechu. Pani Alicja jest niezwykle odważną i silną kobietą, nastawioną bardzo optymistycznie do świata. Miałyśmy okazję spotkać prawdziwego świadka historii, który wzbogacił nas o nowe doświadczenia i pogląd na świat. Dzięki bezpośredniej rozmowie zapamiętamy to wydarzenie na całe życie. 

Koordynator – p. Mirosława Chmielewska-Dryszel