• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

25.05.2017R. - Gra "Na ratunek"

W dniu 25 maja reprezentacja XLVI LO uczestniczyła w grze „Na ratunek”. Zawody zorganizowane zostały przez Urząd Dzielnicy Targówek przy współpracy z Jednostką Wojskową nr 3964. W trakcie rywalizacji zawodnicy mieli do wykonania następujące zadania-konkurencje: udzielenie pierwszej pomocy w wypadku samochodowym oraz w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, budowa mini wału przeciwpowodziowego z worków z piaskiem, test z wiedzy z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, strzelanie, tor przeszkód, postępowanie w sytuacji wtargnięcia terrorysty do szkoły, gaszenie pożaru, poszukiwanie poszkodowanych w zadymionym pomieszczeniu, rzut granatem. Zawody były praktyczną lekcją, w trakcie której uczniowie mogli w realnych sytuacjach sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. 

Drużyna w składzie: Aleksandra Moch, Sylwia Adamczyk, Karolina Tomczak, Karolina Matyjasiak, Aleksandra Wichrowska, Maciej Radomyski, Adrian Krupiński, Wiktor Szulc, Filip Kuta i Kacper Miązkiewicz zajęła II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych w Dzielnicy Targówek. Dodatkowo w konkurencji strzelania z karabinka Beryl wyłoniono najlepiej strzelających. Tu okazaliśmy się bezkonkurencyjni. Najlepszymi strzelcami wśród uczniów zostali: Adrian Krupiński z kl. Ibm oraz Aleksandra Wichrowska z kl IIbm. Najlepszym strzelcem wśród opiekunów został Piotr Karczmarczyk.