• glowna-covid-19
  • glowna-boiska
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

04.10.2017 R. JESIENNE SPOTKANIE Z POWSTAŃCAMI NA TARGÓWKU

W dniu 4 października w Czytelni Naukowej nr 1 przy ul. Żuromińskiej odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca dzieło Powstania Warszawskiego. Uroczystość przygotowała prof. Anna Rudzka wraz z uczniami klas 1cf i 3aah.

Na spotkaniu obecni byli Powstańcy oraz uczniowie klas 1ah, 1cf i 2b. Pani dyrektor M. Muter przywitała zebranych. W programie zawarto:

- utwory muzyczne (pianino w wykonaniu Dominika Barherta z klasy 2c i skrzypce w wykonaniu Natalii Przyborek z klasy 1cf)

- wspomnienia Powstańców w wykonaniu Piotra Rokickiego z klasy 1cf

- utwory poetyckie („Elegia o chłopcu polskim” K. K. Baczyńskiego wyk. Wiktoria Braniecka, „Mały Powstaniec” nieznanego autora wyk. Paulina Dąbrowska, „Do Powstańca” Marka Oborskiego wyk. Aleksandra Grudzińśka oraz utwór autorstwa uczennicy klasy 1cf pt. „Młodość” dedykowany obecnym Powstańcom).

Na koniec części artystycznej piękny taniec wykonała uczennica klasy 1cf Aleksandra Kaczmarek. Całość prowadzili Paulina Miciukiewicz i Kacper Miąskiewicz. Wspomnienia i rozmowę z Powstańcami prowadziła pani dyrektor M. Muter.

Całość uroczystości była podniosła i wzruszająca oraz pełniła funkcję związaną z kształtowaniem wiedzy młodzieży naszego liceum na temat wielkich kart naszej narodowej historii oraz postaw patriotycznych.

(K. M.)