• glowna-covid-19
  • glowna-boiska
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

16.10.2017 R. Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

W dniu 16 października dwunastoosobowa grupa uczniów z XLVI LO brała udział w obchodach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. W ramach obchodów uczniowie uczestniczyli w próbie bicia rekordu Polski w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej. 

W tym dniu, w całej Polsce jednocześnie resuscytacje prowadziło ponad 85 tyś osób. 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.