• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

20.12.2017 R. WIZYTA W TELEWIZJI POLSKIEJ

Dnia 20.12.2017 r. klasa 3an miała przyjemność odbycia wycieczki do Telewizji Polskiej, a dokładnie do programu informacyjnego Panorama. Wycieczka miała na celu  zapoznanie się z pracą reportera, dziennikarza a również operatora kamery czy dźwiękowca. Po całym obiekcie zostaliśmy oprowadzeni przez Pana Marcina Dryszel, dzięki któremu to właśnie tam otrzymaliśmy zaproszenie. Po kolei zwiedzaliśmy całe studio. Mogliśmy nawet na własnym ciele poczuć ciężar kamery, która waży ok 20 kg, co nie było wcale łatwym zadaniem.

 

Później poszliśmy do "centrum dowodzenia" Panoramy, sali im. Andrzeja Turskiego. To właśnie tam pracuje się nad całym programem. Jednak najciekawszym punktem wycieczki była możliwość spotkania się z prezenterem Panoramy - Karolem Gnatem. Prezenter opowiedział nam czym się dokładnie zajmuje, jak wygląda jego praca, jak wyglądały początki, a także ciekawsze przygody jego kariery. O swojej pracy opowiedział nam również lektor Agrobiznesu-programu dla rolników. Ciekawym doświadczeniem była też możliwość nagrania własnego głosu i podłożenia go do gotowego reportażu.

Klasa 3an była pod wrażeniem całej telewizji a Pani Mirosławie Chmielewskiej-Dryszel jest bardzo wdzięczna za zorganizowanie tej wycieczki!

(tekst - Paulina Koczuk)