• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

22.02.2018 R. MŁODZI MÓWCY O GRANICACH WOLNOŚCI. XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY IM. WOJCIECHA KORFANTEGO ELIMINACJE REGIONALNE W WARSZAWIE

Uczniowie gimnazjów i liceów warszawskich spotkali się w Bibliotece Naukowej nr 1 na Targówku, by wysłuchać przemówień swoich kolegów na ważne tematy. Tegoroczni uczestnicy konkursu rozważali słowa : „ Nieszczęsny dar wolności ” ks. Józefa Tischnera, zajmując stanowisko wobec tak rozumianej jednej z najważniej wartości w życiu człowieka. Wystąpienia uczniów przekonały odbiorców o rozumieniu potrzeby dbałości o kulturę żywego słowa i świadomym uczestnictwie w życiu publicznym.

Czarnieckiego reprezentowała: Aleksandra Kaczmarek.

Gościem specjalnym była p. Agnieszka Kania członek Stowarzyszenia Twórczej Edukacji Polonistów w Krakowie (członek jury). Wystąpienia młodych mówców oceniali: p. Bożena Połacik - koordynator konkursu, p. Małgorzata Wojciechowska – aktorka, piosenkarka pedagog współpracujący z naszą placówką, p. Tomasz Cichocki- teolog, pedagog, radny Dzielnicy Warszawa- Targówek pełniący funkcję przewodniczącego jury, p. Michał Koźlik- redaktor Polskiego Radia.

Do finału w Katowicach zakwalifikowali się Adam Pawłowski z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (I miejsce) oraz Barbara Postek z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie (II miejsce), trzecie miejsce przypadło Marcie Kręplewskiej (LXXV LO). Doceniony przez publiczność został Adam Pawłowski.  Gratulujemy wszystkim! Powodzenia w Katowicach!

Koordynator – p. M. Muter