• glowna-covid-19
  • glowna-boiska
  • glowna-cc copy
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

14.03.2018 R. DZIEŃ HISZPAŃSKI

Dzień hiszpański w naszej szkole to coroczna impreza przygotowywana przez wszystkich uczniów klas hiszpańskich. Cała szkoła zostaje przyozdobiona w plakaty, flagi, girlandy oraz inne ozdoby. Leci muzyka hiszpańska, uczniowie tańczą flamenco, jest możliwość zakupienia jedzenia hiszpańskiego wykonanego przez uczniów i wiele więcej. Ten dzień to po prostu jedna wielka impreza zorganizowana dla uczniów. W tym roku odbyła się ona 14 marca. W tym roku jedna z naszych uczennic Natalia Przyborek z klasy 1CF dała popis gry na skrzypcach przed reprezentantami z Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii oraz Ambasady Kolumbii grając kilka hiszpańskich utworów. Dzień zakończyła prezentacja w której uczennice klas hiszpańskojęzycznych przybliżyły temat świąt hiszpańskich i geografii krajów Hiszpańskojęzycznych. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni ozdobami jak i organizacją tego dnia.

El día de español

14/03/2018

El día de español en nuestra escuela es un evento anual preparado por todos los alumnos de todas las clases que aprenden español. Toda la escuela está decorada con carteles, banderas, guirnaldas y otras decoraciones. Hay música hispana, los alumnos bailan flamenco, es posible también comprar la comida española, hecha por los alumnos y otras cosas más. Ese día fue directamente una fiesta grande organizada para el liceo. Este año ha sido el 14 de marzo. Nuestra alumna Natalia Przyborek de la clase 1CF ha dado un espectáculo con el violín ante los representantes de la Consejería de Educación de España y representates de la Embajada de Colombia, tocando algunas composiciones españolas. Este día ha terminado con una presentación por parte de dos alumnas de las clase bilingüe sobre las fiestas españolas y la geografía de los países hispanohablantes. Todos los estudiantes estuvieron encantados por las decoraciones a igual como de la organización de ese día.

Opracowały: Julia Soszyńska, Laura Antol, Klaudia Ochrymiuk kl.IAH