• glowna-dzienotwarty
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

17.09.2018 R. ROCZNIC WKROCZENIA SOWIETÓW DO POLSKI

Dnia 17 września 2018 uczniowie klasy 2cf wraz z wychowawcą Panią Anną Rudzką uczestniczyli w obchodach upamiętniających kolejną rocznicę agresji sowietów na Polskę 17 września 1939 roku. Uroczystość odbyła się pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie i miała następujący przebieg: O godzinie 12.00 zebrana młodzież warszawskich szkół odśpiewała Hymn Polski i Hymn Sybiraków. Potem głos zabrali Pani Halina Kurpińska i Pan Andrzej Kropiwnicki (NSZZ „Solidarność”). Przedstawili ważne fakty związane ze zsyłka Polaków na Sybir. Część literacko-muzyczna zaprezentowała młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Na koniec delegacje szkół złożyły wieńce i zapalili znicze przed pomnikiem. Uroczystość uświetniły bardzo liczne poczty sztandarowe. To była kolejna ważna lekcja historii i patriotyzmu.

Opiekun – P. Anna Rudzka