• glowna-dzienotwarty
  • glowna-cantocantare
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

08-15.09.2018 R. KOLEJNY RAZ W KRZYŻOWEJ

W dniach 8-15 września 2018 r. sześć uczennic z klasy II AN: Wiktoria Gutowska, Ola Kabała, Kinga Korbuszewska, Zuzia Ornat, Jola Owocka i Klaudia Rokicka wzięło udział w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży w Krzyżowej. Projekt miał na celu zapoznanie młodych ludzi z historią współczesną Polski i wymianę kulturową. Zostało to zrealizowane przez wykłady, prace praktyczne, wieczory międzynarodowe oraz wycieczki. 

Po raz kolejny uczennice zaprezentowały swoje wywiady z byłymi więźniarkami obozu koncentracyjnego w Ravensbrück oraz dodatkowo zapoznały resztę młodzieży z zagadnieniami Powstania Warszawskiego i obozu Przejściowego w Pruszkowie. Dodatkowo podczas jednego z wieczorów przedstawiły w ciekawy sposób atrakcje Warszawy i przybliżyły fakty dotyczące Polaków. Podczas wyjazdu miały też możliwość poznać swoich rówieśników z Niemiec, Hiszpanii, Czech oraz Białorusi. Była to również szansa na polepszenie umiejętności językowych.

Opiekunka projektu- p. Mirosława Chmielewska-Dryszel