• glowna-covid-19
  • glowna-boiska
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

08-18.11.2018 R. „SPUTNIK NAD POLSKĄ”

W dniach 8.XI- 18.XI. 2018 roku odbyła się 12. już edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”, festiwalu, który przez ostatnie 12 lat stał się największym i najbardziej reprezentatywnym przeglądem kina rosyjskiego na świecie. 

W tym roku uczniowie z bloków języka rosyjskiego  klas pierwszych  mogli obejrzeć film pt. „Odyseja Piotra”- „Одиссея Петра” (reż. Aleksiej Kuźmin- Tarasow, Anna Kołczina). Jest to film o chłopcu, którego beztroskie lato niespodziewanie kończy się w momencie, gdy rodzice podejmują decyzję o przeprowadzce do Niemiec. Chłopiec, który nie chce się dostosować się do nowej rzeczywistości w obcym kraju, wyrusza w pełną przygód podróż do domu…

Festiwal, jak co roku, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a nasi uczniowie wraz z nauczycielami języka rosyjskiego zawsze czynnie w nim uczestniczą i promują to wydarzenie kulturalne, ponieważ „SPUTNIK to nie tylko festiwal filmów rosyjskich, ale także święto szerokiej kultury rosyjskiej, to wreszcie cała Rosja” (Małgorzata Szlagowska- Skulska, Dyrektor Festiwalu)

Organizator wyjścia: p. Katarzyna Suszek-Urbańska

Opieka: p. Katarzyna Suszek-Urbańska, p. Nadzieja Andrzejczuk