• glowna-covid-19
  • glowna-boiska
  • glowna-uw
  • glowna-aps
  • glowna-konkursambasada
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

18.12.2018 R. WYGRANA UCZNIÓW KLASY 2 AH!!!

Szkoła Języka Hiszpańskiego Uniwersytetu w Salamance w Warszawie-ELE USAL Varsovia i Kursy międzynarodowe Uniwersytetu w Salamance zorganizowali pierwszą edycję konkursu debat w dwóch kategoriach: po polsku i po hiszpańsku. Tematem debaty po hiszpańsku było pytanie: „Czy uważasz, że ważne jest, aby dzieci uczyły się języków obcych?” Nauczyciel Diony Chura Nunez przygotowywał czterech reprezentantów z klasy 2AH z naszego liceum (Daria Prochacka, Klaudia Ochrymiuk, Laura Antol, Kajetan Lanckamer), a Pani Ewelina Pawlikowska wzięła udział jako sędzia. W debacie po hiszpańsku uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy: A i B. Nasze pierwsze uczestnictwo odbyło się w grupie A z dwoma innymi szkołami - Zespółem Szkół Ogółnokształcących nr 7 w Gdańsku i I Liceum Ogółnokształcące im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie. Nasi uczniowie przeszli do finału i ze zwycięzcą z grupy B –  Liceum Akademickie w Toruniu – debatowali, aby zdobyć pierwsze miejsce. Wylosowali kopertę z pozycją przeciwko tematowi  i musieli obronić swoją posturę. Rezultatem wielkiej debaty było otrzymanie najlepszej punktacji. Naszym sukcesem było wygranie pierwszej nagrody w tym konkursie. Teraz możemy cieszyć się tygodniem kursem hiszpańskiego z całą klasą 2AH na Uniwersytecie w Salamance.