Drukuj

Ogólnopolski konkurs Hetmany 2007/2008

gólnopolski Konkurs Historyczny "HETMANY" Stefan Czarniecki 2007/2008

1. "Hetmany" Stefan Czarniecki - Projekt
2. "Hetmany" Stefan Czarniecki - Konkurs Wiedzy
3. Etap szkolny konkursu wiedzy
4. Zgłoszone szkoły do konkursu
5. Rajd Uczniowski - wycieczka
6. Etap centralny - wyniki
7. zdjęcia z gali

 

 

"ROK 2007/2008 ROKIEM HETMANA STEFANA CZARNIECKIEGO W EDUKACJI POLSKIEJ"

XLVI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego jest inicjatorem wspólnoty szkól im. Stefana Czarnieckiego, oraz pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego konkursu Hetmany.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "Hetmany" ruszył!

22 listopada 2007.r odbył się etap szkolny konkursu wiedzy.

Inne ważne daty:

W terminie do 15.XII.2007r. Szkolne Komisje Konkursowe przesyłają, na adres Organizatora, protokół z przebiegu konkursu wiedzy oraz prace osób, które zakwalifikowały się do etapu centralnego.
W terminie do 31.XII.2007r. Szkolne Komisje Konkursowe przesyłają rotokół z przebiegu konkursu - projekt oraz zwycięską pracę wraz z opisem na adres Organizatora
Etap centralny konkursu wiedzy odbędzie się 6.II.2008r. o godz. 11:00 w siedzibie XLVI LO im. S. Czarnieckiego przy ul. Żuromińskiej 4 w Warszawie.
Ogłoszenie wyników konkursu wiedzy i konkursu - projektu nastąpi podczas Gali Hetmańskiej. Odbędzie się ona 8.II.2007r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Warszwa - Targówek przy ul. Kondratowicza 20 (początek o godz. 11.00).

Do udziału w konkursie zgłosiły się następujące szkoły:

Szkoły podstawowe

Szkoła Podstawowa w Gołębiu (woj. lubelskie)
Szkoła Podstawowa w Słubicach (woj. lubuskie)
Szkoła Podstawowa w Racławicach (woj. małopolskie)
Szkoła Podstawowa w Rozniszewie (woj. mazowieckie)
Szkoła Podstawowa Nr 133 w Warszawie (woj. mazowieckie)
Szkoła Podstawowa w Tykocinie (woj. podlaskie)
Szkoła Podstawowa w Czarncy (woj. świętokrzyskie)
Szkoła Podstawowa w Mieścisku (woj. wielkopolskie)
Szkoła Podstawowa w Rzeczu (woj. zachodniopomorskie)

Szkoły ponadgimnazjalne:

Zespół Szkół Nr 5 w Tyszowcach (woj. lubelskie)
I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (woj. lubelskie)
I Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach (woj. mazowieckie)
Liceum Ogólnokształcące w Nisku (woj. podkarpackie)
Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach (woj. podlaskie)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Człuchowie (woj. pomorskie)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowej (woj. świętokrzyskie)
XLVI Liceum Ogólnokształcące w Warszawie (woj. mazowieckie)

Rajd Uczniowski (wycieczka)

"Szlakiem Hetmana Stefana Czarnieckiego"
W dniach 23 maja - 1 czerwca 2008 roku.

23 maja (piątek)
Warszawa - Będomin (Muzeum Hymnu Narodowego) - godz.12:00 (obiad)
Pelplin godz.16:00 - wjazd do miasta, godz.17:00 - Msza św.
Człuchów (kolacja) - nocleg

24 maja (sobota)
Człuchów (śniadanie) - Szczecin (obiad)
Szczecin - Hamburg (kolacja i nocleg)

25 maja (niedziela)
Hamburg (śniadanie) - Msza św.
Sondeborg (obiadokolacja)

26, 27, 28 maja
Haderslev, Kolding, Frederice, Arhus, Samso (ew. Legoland)

29 maja (czwartek)
Sondeborg (śniadanie) - Hansa - Park (obiad)
Hamburg (kolacja) - nocleg

30 maja (piątek)
Hamburg (śniadanie) - Poczdam (obiad) - Poznań (kolacja) - nocleg

31 maja (sobota)
Poznań (uroczystości), (śniadanie, obiad) - Piotrków Trybunalski - nocleg

1 czerwca (niedziela)
Piotrków Trybunalski (śniadanie) - Czarnca, miejsce doczesnego spoczynku hetmana Stefana - godz.12:00
Msza św. transmitowana przez TVP POLONIA, spotkanie z mieszkańcami
Częstochowa - Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej i Apel Jasnogórski - godz 21:00 (nocleg)


Mapa trasy Rajdu Uczniowskiego

mapahetmany1

Program konferencji

14.09.2007r.
18:00 - Początek konferencji - prezentacja gości i szkół.
19:00 - 21:00 - Zapoznanie uczestników z programem obchodów rocznicy 350 lecia bitwy pod Sonderborg (Dania)
21:00 - 22:00 - Catering

15.09.2007r.
 9:30 - Omówienie pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół średnich i podstawowych pt.: "Hetman Stanisław Czarniecki - jego czyny i epoka" - pod patronatem XLVI Liceum Ogólnokształcącego.
12:00 - 12:30 - Obiad
13:00 - 14:00 - Konferencja prasowa
14:15 - Wycieczka do Wilanowa
18:00 - Pożegnanie uczestników konferencji i oficjalne zakończenie konferencji

konferencja


Etap Centralny - wyniki

"Stefan Czarniecki - projekt"

SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Gołębiu za projekt: "Stefan Czarniecki" - wyklejanka
autor: Katarzyna Lesisz

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Czarncy za projekt: "Drzewo genealogiczne"
autorzy: Kamil Bernard, Agnieszka Matyśkiewicz, Wioletta Adamczyk, Konrad Małek, Dawid Janicki

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Mieścisku za projekt: "Hetman i my"
autorzy: Małgorzata Wehsela, Sandra Fijołek, Marta Drzewiecka, Maciej Adamski, Tomasz Kędziora, Dariusz Jastrząbek

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce ex aequo - Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach za projekt: "Kontusz szlachecki"
autorzy: Ewelina Falkowska, Ewa Sikorska, Ewelina Mierzwińska, Marzena Wierzbicka

oraz XLVI Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie za projekt: "Talia kart"
autorzy: Paulina Dobrowolska, Eliza Kieżyńska, Edyta Kowalczyk, Sylwia Kowalska, Patrycja Matusiak, Wioletta Zielińska

II miejsce - I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach za projekt: "Gotowi iść śladami patrona"
autorzy: Monika Jaroszek, Aleksandra Mazur, Patrycja Sztyber

WYRÓŻNIENIA

Mateusz Siódemak ze Szkoły Podstawowej nr 133 w Warszawie za projekt: "Zwycięski i waleczny hetman w drodze do Poznania"

Milena Koziarska ze Szkoły Podstawowej nr 133 w Warszawie za projekt: "Stefan Czarniecki"

"Stefan Czarniecki - wiedza"

SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Tykocinie
zespół w składzie: Konrad Przeździecki, Michał Zaprzalski, Karolina Zaworska

I miejsce w rywalizacji indywidualnej:
Milena Koziarska ze Szkoły Podstawowej nr 133 z Warszawy

II miejsce w rywalizacji indywidualnej:
Patryk Koblischke ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach

III miejsce w rywalizacji indywidualnej:
Michał Zaprzalski ze Szkoły Podstawowej w Tykocinie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie
zespół w składzie: Adam Koćwin, Mateusz Nowak, Mateusz Suliga

I miejsce w rywalizacji indywidualnej:
Adam Koćwin z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie

II miejsce w rywalizacji indywidualnej:
Mateusz Suliga z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie

III miejsce - w rywalizacji indywidualnej:
Mateusz Tymiński z XLVI Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie