Ogólnopolski konkurs Hetmany 2008/2009

2. Regulamin konkursu "Hetmany" Stefan Czarniecki - Wiedza
3. Formularze
4. Szkoły biorące udział w Gali Hetmańskiej

1. Szkoła Podstawowa im.St.Czarnieckiego w Gołebiu, ul.Puławska 32, 24-101 Gołąb
2. Szkoła Podstawowa nr3 im.St.Czarnieckiego w Słubicach, ul.Kilińskiego 8, 69-100 Słubice
3. Szkoła Podstawowa im.St.Czarnieckiego Racławice 190, 38-323 Rożnowice
4. Szkoła Podstawowa im.St.Czarnieckiego w Tykocinie, ul.Kochanowskiego 1, 16-080 Tykocin
5. Szkoła Podstawowa im.St.Czarnieckiego w Czarncy, ul.Szkolna 16a, 29-100 Włoszczowa
6. Szkoła Podstawowa im.St.Czarnieckiego w Mieścisku, ul.Wągrowiecka 28, 62-290 Mieścisko
7. Szkoła Podstawowa im.St.Czarnieckiego w Rzeczu, ul.Ratuszowa 29, 73-210 Rzecz
8. Zespół Szkół Mechanicznych im.St.Czarnieckiego w Łapach, ul.Wł.Sikorskiego 68, 18-100 Łapy
9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 im.St.Czarnieckiego we Włoszczowie, ul.Koniecpolska 40, 29-100 Włoszczowa
10. I Liceum Ogólnokształcące im.St.Czarnieckiego w Kozienicach, ul.Warszawska 19, 26-900 Kozienice
11. Liceum Ogólnokształcące im.St.Czarnieckiego w Tyszowcach, ul.Kościelna 27, 22-630 Tyszowce

5. Program pobytu gości

04 lutego 2009 (środa)
- Przyjazd gości we wczesnych godzinach popołudniowych
- 14:00 Rejestracja uczestników , pobranie materiałów reklamowych, zapoznanie gości z programem pobytu
- 14:30 Obiad (Szkoła Podstawowa nr 42, ul Balkonowa 2/4)
- 17:00 Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Hetmanie Stefanie Czarnieckim (XLVI LO, ul Żuromińska 4)
- Zakwaterowanie gości: HOSTEL TAMKA, ul. Tamka 30, 00-355 Warszawa
- Kolacja we własnym zakresie

05 lutego 2009 (czwartek)
- 07:00 Śniadanie w miejscu zakwaterowania
- 09:00 Zbiórka pod Kolumną Zygmunta - Zwiedzanie Starego Miasta (Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta, - Rynek Starego Miasta, Barbakan, Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy)
- Wjazd na 30 piętro PKiN - panorama Warszawy
- 14:30 Obiad (Szkoła Podstawowa nr 42, ul. Balkonowa 2/4)
- 15:00 NAUCZYCIELE: Spotkanie z Dyrekcją i nauczycielami XLVI LO
MŁODZIEŻ: Wyjazd na Kręgle pod opieką p.Gołębiewskej
- 16:00 Kręgle (ul Jagielońska)
- 19:00 Kino (Silver Screen Targówek)
- 21:00 Przejazd na miejsce zakwaterowania
- Kolacja we własnym zakresie

06 lutego 2009 (piątek)
- 07:00 Śniadanie w miejscu zakwaterowania
- 12:00 XIII Gala Hetmańska (XLVI LO) - wręczenie statuetek Hetmańskich, nagród, program artystyczny
- 14:30 Obiad (Szkoła Podstawowa nr 42, ul. Balkonowa 2/4)

6. Wyniki

I. Konkurs "Stefan Czarniecki - projekt"

W kategorii szkoła podstawowa
3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Racławic za portret Stefana Czarnieckiego
2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Gołębia za portret hetmana S. Czarnieckiego
1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Czarncy za herb S. Czarnieckiego

W kategoria szkoła ponadgimnazjalna
3 miejsca nie przyznano
2 miejsce zajęły ex aequo Zespół Szkół Mechanicznych z Łap za popiersie S. Czarnieckiego oraz Zespół Szkół Nr 5 z Tyszowiec za obraz pt. "Promienisty Stefan"
1 miejsce zajęło XLVI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi z Warszawy za makietę pt. "Stefan Czarniecki w Danii"

Dodatkowo Kapituła wyróżniła Monikę Ignaczak ze Szkoły Podstawowej w Mieścisku za portret hetmana z użyciem nasion i makaronu.

II. "Konkurs wiedzy o Stefanie Czarnieckim"

W rywalizacji pomiędzy szkołami
w kategorii - szkoła podstawowa zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Czarncy;
w kategorii szkoła ponadgimnazjalna pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Włoszczowy

Wyniki rywalizacji indywidualnej w kategorii szkoła podstawowa
3 miejsce - Karolina Rajek - SP Czarnca
2 miejsce - Natalia Sikorska - SP Tykocin
1 miejsce - Bartosz Szafratowicz - SP Słubice

Wyniki rywalizacji indywidualnej w kategorii szkoła ponadgimnazjalna
3 miejsce - Paweł Kowalski - ZSP Włoszczowa
2 miejsce - Alina Kosińska - ZSP Włoszczowa
1 miejsce - Mateusz Suliga - ZSP Włoszczowa

III. Szkolna rywalizacja o Plakietkę Hetmana

Uczniem "o postawie otwartego umysłu i serca" w roku szkolnym 2008/2009 został wybrany Hubert Szwagrzyk

Szanowni Państwo!

W ubiegłym roku szkolnym odbył się I Ogólnopolski Konkurs Historyczny HETMANY.
W tym roku postanowiliśmy kontynuować to przedsięwzięcie.

Oto najważniejsze daty związane z konkursem:

Do 17.X.2008 r. Dyrektorzy informują o konkursie swoich uczniów.
Do 31.X.2008 r. Dyrektorzy/ opiekunowie konkursu informują Organizatora o uczestnictwie.
27.XI.2008 r. etap szkolny konkursu wiedzy.
Do 19.XII.2008 r. Szkolne Komisje Konkursowe przesyłają protokół z przebiegu konkursu wiedzy na adres Organizatora.
Do 9.I.2009 r. Szkolne Komisje Konkursowe przesyłają protokół i zwycięską pracę - projekt na adres Organizatora.
5.II.2009 r. etap centralny konkursu wiedzy.
6.II.2009 r. Gala Hetmańska; ogłoszenie wyników konkursu we wszystkich kategoriach.

Szczegóły w Regulaminie konkursu (uwaga! - niewielkie zmiany)

Serdecznie zapraszamy Państwa szkoły do udziału w Konkursie.
Przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody.

Dyrektor XLVI Liceum Ogólnokształcącego
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie
Marek Nocuła

kontakt:
lub XLVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Czarnieckiego, ul. Żuromińska 4,
03-341 Warszawa; tel./fax 022 811 02 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.