26.02.2016 R. HETMANY 2016 ZOSTAŁY ROZDANE!

W piątek 26 lutego 2016 r. odbyła się uroczysta XX Galą Hetmańską, która zakończyła tegoroczne zmagania o statuetkę Hetmana. Kolejny raz mury liceum przy ulicy Żuromińskiej gościły uczestników trzech konkursów historycznych o wspólnej nazwie „Hetmany”, poświęconych Stefanowi Czarnieckiemu, jego czynom i epoce, w której żył.

Uczniowie z 22 szkół z całej Polski, noszących imię wielkiego Hetmana, wzięło udział w IX Ogólnopolskim i przeznaczonym dla gimnazjalistów VI Warszawskim Konkursie Historycznym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Hetmanie i jego czasach oraz wykonać pracę plastyczną związaną z Stefanem Czarnieckim i jego epoką.

Zgodnie z tradycją uroczystość „Hetmany 2016” prowadzili uczniowie szkoły w strojach z epoki. Po części artystycznej w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego, nastąpiło ogłoszenie wyników rywalizacji. Wręczono statuetki Hetmana, dyplomy i nagrody, wśród których jak co roku znalazły się indeksy na studia politologiczne Collegium Bobolanum. Na zakończenie podpisano umowę o współpracy z Warszawska Szkoła Reklamy, która ufundowała dwa pakiety akademickie. Po wystąpieniach zaproszonych gości i podziękowaniach dyr. Marka Nocuły wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek.

PATRONAT

Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy –  Sławomir Antonik