• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

29.11.2021 r - Wszechnica Edukacyjna

Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Każdy z nas jest ratownikiem, czyli pierwsza pomoc emocjonalna w kryzysach psychicznych dzieci i młodzieży” - 29 listopada b.r. o godz. 18:00.

malgorzataluba

 

Wykład poprowadzi Małgorzata Łuba –  psycholog, trener, certyfikowany suicydolog.

 

W ramach własnej działalności „To Be” oraz we współpracy m.in. z:

· Centrum CBT,

· Fundacją ETOH oraz

· placówkami doskonalenia nauczycieli i

· ośrodkami metodycznymi z całej Polski

 

 

Prowadzi szkolenia i konsultacje dla szkół, placówek oświatowych i różnych instytucji pomocowych oraz rodziców i opiekunów, jak wspierać młode osoby z problemami emocjonalnymi i psychicznymi (w szczególności z zachowaniami autodestrukcyjnymi i autoagresywnymi, objawami depresyjnymi i lękowymi).

 

Jest zaangażowana w realizację programu kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego „Myślę Pozytywnie”, prowadzonego przez Instytut Edukacji Pozytywnej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i aktywnie wspiera kampanię społeczną „Życie warte jest rozmowy” (zwór.pl), której celem jest pomaganie osobom w kryzysie psychicznym i zapobieganie samobójstwom.

 

Bierze udział w pracach Zespołu Roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie do spraw Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.

 

Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej nt. interwencji w kryzysie samobójczym oraz w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie nt. psychologicznych podstaw zachowań samobójczych i postwencji.

 

Jest współautorką poradnika „Interwencje po śmierci samobójczej – o znaczeniu i potrzebie działań postwencyjnych w szkole” oraz monografii „Interwencja kryzysowa. Pomoc w kryzysach sytuacyjnych”.  Publikuje artykuły w „Remedium”, „Świecie Problemów” oraz „Głosie Pedagogicznym”.

 

„Pierwsza pomoc emocjonalna jest odpowiednikiem pierwszej pomocy medycznej w sytuacji problemów emocjonalnych lub psychicznych. To prosta rozmowa i działania, które możemy podjąć w odpowiedzi na niepokojące, niepożądane, narastające zmiany w zachowaniu dzieci i nastolatków. Spotkanie będzie okazją do poznania kolejnych kroków, które ją tworzą, aby – w sytuacji potrzeby – móc wspierać i pomagać”.

 

Małgorzata Łuba

 

Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Microsoft Forms:

https://forms.office.com/r/bQ8tEvKFN5

Drukuj

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Miasto Stołeczne Warszawa w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej  „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”,Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 330 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu XLVI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie otrzyma pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie. Wartość projektu wynosi 55 624 305, 00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 40 374 335, 00 zł.

partnerzy

Drukuj

27-28.11.2021 r - Zbiórka dla gmin powiatu Hajnowskiego

tt uniwersalny

 

Człowiek jest najważniejszy!

Prezydent Rafał Trzaskowski razem z przedstawicielami kościołów i religii podpisał apel o wsparcie dla potrzebujących na granicy polsko-białoruskiej. Miasto Stołeczne Warszawa organizuje zbiórkę dla gmin powiatu hajnowskiego, której celem jest wsparcie migrantów.

 

Zbiórka w całej Warszawie odbędzie się w najbliższy weekend, 27 i 28 listopada, w godz. 9.00-15.00. Na Targówku dary można przekazać:

- do pojemnika przed wejściem do urzędu , ul. Kondratowicza 20

- Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek, ul. Siarczana 6

 

Co jest potrzebne? Sprawdźcie na https://um.warszawa.pl/-/zbiorka.

 

Drukuj

17.11.2021 r - XII Konferencja - Czytanie kluczem do wiedzy i sukcesu dziecka

XII Konferencja

„Czytanie kluczem do wiedzy i sukcesu dziecka”

17 listopada 2021 r. w godz. 17:00-19:00

edycja online

17:00 - 17:05 Otwarcie konferencji

Jędrzej Kunowski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Katarzyna Majdura Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania dla Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

 

17:05 - 17:30 „Książka jako narzędzie w rękach twórcy”

Robert Tondera, aktor, Osobowość Roku w kategorii Kultura 2020  - Polska Times

 

17:30 - 18:00  „Ważne sprawy/tematy w książkach dla dzieci”

dr Michał Zając, Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego

 

18:00 - 18:30  „Czytanie dzieci i czytanie dorosłych”

dr Anna Maria Czernow, prezeska Polskiej Sekcji IBBY, badaczka literatury dla dzieci i młodzieży

 

18:30 - 19:00 „Picturebook  - nierozerwalność tekstu i obrazu”

Iwona Chmielewska, ilustratorka i pisarka, twórczyni autorskich książek obrazkowych „Picturebooks”

 

19:00 Zakończenie konferencji

 

 

XII Konferencja

Drukuj

16.11.2021 SZLACHETNA PACZKA 2021 - ZACZYNAMY !!!

To nasza 10-ta, jubileuszowa Szlachetna Paczka !! W tym roku będziemy pomagać Pani Barbarze, 83 lata.

 

Historia Rodziny

Pani Barbara, zanim przeszła na emeryturę, przez wiele lat pracowała w służbie wojskowej jako pracownik umysłowy. Ze względu na problemy z nerkami kobieta kilka razy w tygodniu musi jeździć do szpitala na dializy, przez co więcej czasu spędza w szpitalu niż w domu. Seniorka mieszka sama, ale kilka razy w tygodniu odwiedza ją córka, która pomaga  w obowiązkach domowych. Niestety, ze względu na własną sytuację, nie może pomagać Pani Barbarze finansowo. Z racji wieku, organizm Pani Barbary odmawia posłuszeństwa. Zmaga się z problemami z sercem, kręgosłupem oraz ma choroby reumatyczne. Ponadto, jak wspomniałam, ma problemy z nerkami, co powoduje konieczność jeżdżenia kilka razy w tygodniu na dializy. Pani Barbara utrzymuje się ze swojej emerytury (1640 zł). Po odliczeniu kosztów mieszkania oraz leczenia (łącznie 1028 zł), pozostaje jej 612 złotych miesięcznie. 

 

Piękno Rodziny

Pani Barbara jest bardzo miłą, pogodną osobą. Oprócz tego, seniorka jest wdzięczna i docenia wsparcie, jakie daje jej córka. To Jej daje siłę oraz motywację do mierzenia się z problemami. Jak twierdzi: „Wiem, że muszę walczyć z trudnościami, ponieważ mam dla kogo żyć". Ulubionym zajęciem seniorki jest czytanie książek, a także rozwiązywanie krzyżówek, a jej największym marzeniem jest bycie w miarę możliwości samodzielną.

 

Mam nadzieję, że uda nam się sprawić Pani Barbarze choć trochę radości na te Święta!

 

 

Koordynator akcji – p. J. Respondek

Drukuj

15.11.2021 R BADMINTONOWY SUKCES

Drużyna z 46.LO wystartowała w dzielnicowym etapie WOM w badmintonie zdobywając złoto i srebro. Dziewczęta zajęły 2. miejsce, przegrywając w finale 2:1 z reprezentacją XIII LO. Pierwszy bardzo emocjonujący mecz w tie-breaku 2:1 wygrała Marysia Gała z IIANP. Zosia Bazelczuk II ANP również dzielnie walczyła, ale niestety przegrała. Dlatego o zwycięstwie miał zdecydować debel. W grze podwójnej reprezentantki XIII LO okazały się lepsze. Ale dziewczyny z Czarnieckiego Brawo!!! Chłopcy z Czarnieckiego walczyli w finale z męska ekipą również z XIII LO. Też łatwo nie było i o zwycięstwie zadecydowała dopiero gra podwójna. Trzecioklasista, Mateusz Wilk wygrał swojego singla w pięknej walce. Walczył również Sebastian Ostrowski IANP, ale w grze pojedynczej musiał uznać wyższość rywala. W grze podwójnej reprezentowali szkołę Mateusz Wilk i Kornel Osik IANP. Chłopcy okazali się na szczęście lepsi.

Chłopcy gratulacje!!!. Czarniecki górą!!!Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.

 

Opiekun – p. M. Nocuła

Drukuj

20.10.2021R. ZAJĘCIA Z OBSZARU INNOWACJI FINANSOWYCH I CYBERBEZPIECZEŃSTWA

20 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z obszaru innowacji finansowych i cyberbezpieczeństwa. Zajęcia przeprowadzili pracownicy pionu innowacji i technologii Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Tematem zajęć była otwarta bankowość, kryptoaktywa, crowdfunding, robo-doradztwo, fake newsy oraz cyberbezpieczeństwo. Zajęcia były bardzo interesujące. Wzięło w nich udział 32 uczniów. Pod koniec listopada planowana jest druga edycja warsztatów. Uczniowie zainteresowani powyższą tematyką będą mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu innowacji finansowych.

 

Koordynator – E. Gałązka

 

Fotograficzna relacja:

Drukuj

16.10.2021 R. SESJA EDUKACYJNA W PANSTWOWYM MUZEUM NA MAJDANKU

Nauczyciel 46.LO w sobotę 16 października 2021 r. uczestniczył w I edycji sesji edukacyjnej dla nauczycieli, dotyczącej pozaszkolnej edukacji historycznej i wizyt w poobozowych miejscach pamięci „Historia magistra vitae est”? zorganizowanej przez Państwowe Muzeum na Majdanku. Podczas spotkania M. Muter wygłosiła referat nt. „Wizyta partycypacyjna w Muzeum na Majdanku – doświadczenie nauczyciela i edukatora”. Zainteresowani mieli tez możliwość uczestniczenia w zwiedzaniu terenu obozu.

Więcej:

https://www.majdanek.eu/pl/news/historia_magistra_vitae_est______i/1487