• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

07.04.2021 R. WYKŁAD INSTYTUTU ROMANISTYKI

W środę 7 kwietnia, klasa II z językiem francuskim wzięła udział w wykładzie on-line Instytutu Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Wykład “Nocne życie Miasta-Świateł” prowadzony był przez Pana dr. Dariusza Krawczyka.

O czym był fascynujący i bogato ilustrowany wykład : Bujne życie nocne jest niezbędnym składnikiem mitu Paryża. Choć pandemia ograniczyła możliwość zabawy, Paryż tylko czeka na moment, gdy znów będzie mógł udowodnić, że jest rajem dla tych, którzy naprawdę bawią się tylko nocą.

Ale czy zawsze nocne życie Paryża było bujne? Co oferowała paryska noc, gdy miasto nie było jeszcze miastem świateł? I jak zmienia się życie nocne, gdy stolicę Francji rozświetlają najpierw lampy olejne, później gazowe i elektryczne? Na te i inne pytania odpowiedział wykład, który skoncentrował się na nocnym życiu Paryża od XVII do XX wieku, z jego postaciami, miejscami i obrzędami.

 

Opiekun - J. Respondek