• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

16.11.2021 SZLACHETNA PACZKA 2021 - ZACZYNAMY !!!

To nasza 10-ta, jubileuszowa Szlachetna Paczka !! W tym roku będziemy pomagać Pani Barbarze, 83 lata.

 

Historia Rodziny

Pani Barbara, zanim przeszła na emeryturę, przez wiele lat pracowała w służbie wojskowej jako pracownik umysłowy. Ze względu na problemy z nerkami kobieta kilka razy w tygodniu musi jeździć do szpitala na dializy, przez co więcej czasu spędza w szpitalu niż w domu. Seniorka mieszka sama, ale kilka razy w tygodniu odwiedza ją córka, która pomaga  w obowiązkach domowych. Niestety, ze względu na własną sytuację, nie może pomagać Pani Barbarze finansowo. Z racji wieku, organizm Pani Barbary odmawia posłuszeństwa. Zmaga się z problemami z sercem, kręgosłupem oraz ma choroby reumatyczne. Ponadto, jak wspomniałam, ma problemy z nerkami, co powoduje konieczność jeżdżenia kilka razy w tygodniu na dializy. Pani Barbara utrzymuje się ze swojej emerytury (1640 zł). Po odliczeniu kosztów mieszkania oraz leczenia (łącznie 1028 zł), pozostaje jej 612 złotych miesięcznie. 

 

Piękno Rodziny

Pani Barbara jest bardzo miłą, pogodną osobą. Oprócz tego, seniorka jest wdzięczna i docenia wsparcie, jakie daje jej córka. To Jej daje siłę oraz motywację do mierzenia się z problemami. Jak twierdzi: „Wiem, że muszę walczyć z trudnościami, ponieważ mam dla kogo żyć". Ulubionym zajęciem seniorki jest czytanie książek, a także rozwiązywanie krzyżówek, a jej największym marzeniem jest bycie w miarę możliwości samodzielną.

 

Mam nadzieję, że uda nam się sprawić Pani Barbarze choć trochę radości na te Święta!

 

 

Koordynator akcji – p. J. Respondek