• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

Comenius w Bambergu II 24 - 28.06. 2012 r.

Comenius w Bambergu II 24 - 28.06. 2012 r.

Ostatni wyjazd projektu COMENIUS odbył się w dniach 24 - 28.06.2012. Pięcioro uczniów z klasy IV AN wraz z panią Mirosława Chmielewska- Dryszel i panem Mirosławem Bruzikiem pojechało do Bambergu, pięknego miasteczka na terenie Bawarii, a właściwie Górnej Frankonii.

Podczas projektu mieliśmy okazję zwiedzić Bamberg, uczestniczyć w jubileuszu 1000-lecia katedry w stylu gotyckim, zwieńczonej czterema wieżami (Bamberger Dom), zachwycić się ogrodem różanym, obejrzeć grobowiec papieża Klemensa II, winnice na brzegach Menu, klasztor, produkujący energię odnawialną oraz okolice Bambergu. Poza zwiedzania opracowywaliśmy raport końcowy projektu oraz produkty końcowe. Sfinalizowaliśmy pracę nad grą ekologiczną, która miała być dowodem dziełań w grupach i podczas projektu.

Wszystkie założenia przedsięwzięcia zostały zrealizowane, a jego uczestnicy mieli okazję poznać inne narodowości i zintegrować się między sobą. W drodze powrotnej znaleźliśmy czasu na zwiedzenie Berlina, co było bardzo miłą niespodzianką.

Opracował - Przemysław Paszkowski