• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

05.12.2014 R. PATRON 2.0 – FINAŁ

W piątek, 5 grudnia 2014 r. o godz. 12.30 rozpoczął się wernisaż instalacji multimedialnej, poświęconej patronowi naszej szkoły Stefanowi Czarnieckiemu.

Swoją obecnością zaszczycili naszą uroczystość m.in.: Pan Sławomir Antonik - Burmistrz Dzielnicy Targówek, przedstawiciele Rady Dzielnicy i pracownicy Wydziałów Edukacji i Inwestycji Dzielnicy Targówek, dyrektor Domu Kultury Świt Jacek Białek, dyrektor Biblioteki Publicznej Danuta Jankowska, dyrektor Gimnazjum nr 144 Hanna Kiljańska, przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Historii Polski.

Autorami prezentowanej instalacji są uczniowie naszej szkoły, stowarzyszenie ,,Monopol warszawski” i fundacja ,,Grupa Twórcza”. Projekt powstał i został zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Dzielnicy Targówek i Muzeum Historii Polski.

Jednym z elementów instalacji są statuetki hetmana zaopatrzone w kamerę video i GPS. Będą one podróżować razem z naszymi uczniami po Polsce, Europie, a może i po innych kontynentach. Stefan Czarniecki będzie świadkiem ich zachwytów i trosk, radości i smutków.

Autorzy projektu mają nadzieję, że będzie on inspiracją do innych pozytywnych działań.

Koordynatorzy projektu – p. Barbara Mrozowska, p. Edyta Gałązka, p. Ewa Sobka

Drukuj

28.10.2014 R. PROJEKT PATRON 2.0

Warsztat 6

Prace nad realizacją projektu zbliżają się ku końcowi. Jeszcze tylko parę pociągnięć pędzlem, kilka wbitych gwoździ i wszystko będzie wyglądało super.

Koordynator – p. Barbara Mrozowska

Drukuj

16 PAŹDZIERNIKA 2014 R. - PROJEKT PATRON 2.0

Warsztat 5

W połowie drogi. Taką mamy nadzieję! Tym razem, m.in., kończyliśmy pracę nad mapą świata, zaczęliśmy tworzyć mapę Polski i malowaliśmy, wydrukowane, na poprzednich warsztatach, statuetki hetmana.

 

Drukuj

08.10.2014 R - PROJEKT PATRON 2.0

Warsztat 4

W środę 2 października 2014 r uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach w ramach projektu Patron 2.0. Uczestnicy warsztatów zastali podzieleni na cztery grupy. Jedna z grup zajęła się projektowaniem statuetki hetmana w trójwymiarze. Tymczasem na drugim piętrze uczniowie malowali kącik patrona. Powstała też profesjonalna mapa świata, na której będzie można zaznaczać podróże Czarnieckiego. Na zewnątrz natomiast trwały prace konstrukcyjne.
Wszyscy byli zaangażowani w tworzenie instalacji.

Opieka – p. Edyta Gałązka

Drukuj

02.10.2014 R. - PROJEKT PATRON 2.0

Warsztat 3

Działamy! Od pomysłu przeszliśmy do realizacji. Podzieliliśmy się na trzy grupy zadaniowe i rozpoczęliśmy pracę:

  1. Tworzenie zasad funkcjonowania instalacji, regulaminu etc.;
  2. Przygotowywanie przestrzeni pod instalację, malowanie mapy;
  3. Tworzenie konstrukcji instalacji.

 

Drukuj

25.09.2014 r. - PROJEKT ,,PATRON 2.0”

Warsztat 2

W ramach realizacji projektu ,,Patron 2.0” zwiedzaliśmy Muzeum Woli, jedno z najbardziej nowoczesnych, jeśli chodzi o formę prezentacji, muzeów warszawskich. Szukaliśmy tam natchnienia i pomysłów, które moglibyśmy wykorzystać w naszym projekcie.

Następnie w ramach warsztatów przeprowadziliśmy burzę mózgów. Efekty? Jest pomysł! A nad realizacją będziemy jeszcze pracować.

Opieka – p. Barbara Mrozowska

Drukuj

17.09.2014R - PROJEKT „PATRON 2.0”

Warsztat 1

Dnia 17 września odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu Patron 2.0. Projekt ma na celu stworzenie nowoczesnej instalacji multimedialnej prezentującej patrona naszej szkoły. W warsztatach wzięło udział 20 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski i Urzędu Dzielnicy Targówek wypełnimy treścią ekrany dotykowe i stworzymy interaktywną instalację promującą ideę i postać Stefana Czarnieckiego. Spotkanie poprowadzili animatorzy, którzy zaprezentowali cele i założenia projektu, podzielili uczniów na grupy i przydzielili zadania. W warsztatach wzięli udział eksperci: historyk, który opowiedział uczniom o patronie i wskazał możliwe kierunki poszukiwań, oraz artystka multimedialna - przedstawiła przykłady instalacji multimedialnych ze sztuki współczesnej. Kolejne spotkanie odbędzie się dnia 25 września. Tym razem uczniowie zwiedzą Muzeum Woli.

Przygotowała – p. Edyta Gałązka

Drukuj

PROJEKT PATRON 2.0

W czerwcu 2014 roku zostały wyłonione dwie szkoły na terenie Targówka w celu realizacji pilotażowego projektu „Patron 2.0”- nasza placówka: XLVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Czarnieckiego oraz Gimnazjum 144 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów. Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Główny patron projektu to Urząd Dzielnicy Targówek oraz Fundacja Grupa Twórcza. Projekt zakłada przeprowadzenie w szkołach od września do listopada 8 warsztatów, podczas których zostanie przybliżona uczniom postać patrona w ciekawym, ludzkim wymiarze. W zajęciach weźmie udział 20 uczniów naszej szkoły. W realizację projektu będą zaangażowani artyści multimedialni, doświadczeni edukatorzy sztuki współczesnej, historycy i varsavianiści. Szkolnymi koordynatorami projektu będą nauczyciele: Barbara Mrozowska, Edyta Gałązka i Ewa Sobko. Celem projektu jest przygotowanie i stworzenie przez uczestników „kącika patrona” w postaci nowoczesnej instalacji multimedialnej prezentującej postać Stefana Czarnieckiego. Uroczyste otwarcie instalacji i oddanie do użytku szkoły jest planowane na grudzień 2014 r. Przed uczestnikami projektu dużo pracy, ale też wiele ciekawych, inspirujących  spotkań  z historykami, artystami, animatorami. Wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły na treść instalacji promującej ideę i postać Czarnieckiego zapraszamy do współpracy.

Z ramienia szkoły projekt koordynują: p. Edyta Gałązka, p. Barbara Mrozowska i p. Ewa Sobko.