• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

Koło fotograficzne

Klub fotograficzny

Od 2 lat działa w naszej szkole profesjonalnie wyposażona pracownia fotograficzna, w której uczymy się wykonywać klasyczne zdjęcia na czarno-białych materiałach światłoczułych, używając tradycyjnych aparatów.

Dziś wraca moda na tego typu fotografię, szczególnie w świecie artystycznym. Prace wykonywane na szlachetnym podłożu barytowanym są szczególnie cenione w galeriach sztuki i wśród kolekcjonerów, równocześnie nobilitując ich autorów.

Istnieje niebywała okazja poznania tej szlachetnej techniki podczas bezpłatnych zajęć w naszej ciemni fotograficznej. Spotkania odbywają się w czwartki w godz. 15.30 – 17.30 pod opieką artysty fotografika i wieloletniego nauczyciela fotografii. Zgłaszać się można telefonicznie pod nr: 503 816 626.

W ramach zajęć klubu fotograficznego przewidziane są też warsztaty plenerowe. Niedawno została zakończona wystawa fotograficzna pt.: „W jesiennym słońcu” autorstwa Zuzanny Wytrwał z kl. III b’. W załączeniu pokazujemy zdjęcia tej autorki z pleneru zorganizowanego jesienią 2014 roku.

 

 

 

Fotografia to sztuka,
w której próbujemy uchwycić chwilę,
ulotną i przemijającą.

W dosłownym tłumaczeniu fotografia to rysowanie światłem. Czym jest naprawdę? Dla jednych będzie to prosta, nie skomplikowana czynność polegająca na naciśnięciu spustu migawki bez głębszego zastanowienia się co zostanie zarejestrowane na filmie czy matrycy. Dla drugich fotografia będzie czymś więcej, będzie świadomą twórczością która niejednokrotnie aspirować będzie do rangi sztuki. Sztuka ta polega na patrzeniu i pokazaniu tego za pomocą nieruchomego obrazu. Tworząc obraz fotograficzny wyrażamy siebie, pokazujemy emocje, komunikujemy się, dokumentujemy ważne wydarzenia, uwieczniamy chwile.

aleja            drzewo

Fotografie które tworzymy to odzwierciedlenie tego jak widzimy otaczającą nas rzeczywistość.

Cele i zadania:

Kształcenie umiejętności ujmowania otaczającej rzeczywistości w obrazy
Wyrabianie i doskonalenie zdolności twórczego patrzenia
Rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno
Zapoznanie z fotografią jako formą komunikacji
Zapoznanie z podstawowymi zasadami dobrej fotografii

Tematyka zajęć:

1. Fotografia jako forma artystycznego wyrazu
2. Warsztat czyli podstawowe pojęcia
3. Technika analogowa i cyfrowa
4. Fotografia kolorowa i czarno-biała
5. Znaczenie światła, czasu i przesłony
6. Jak fotografować:

Ludzi
Krajobrazy
Obiekty w ruchu
Architekturę

7. Operowanie światłem zastanym, fotografia przy sztucznym świetle

maltanczyk           slad